[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Niebezpieczny dar" Marcus Sakey Recenzja #33

Hej, witajcie

Dziś książka, po której nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie jest ona gatunkiem, który czytam,ale są tu elementy mojej ukochanej fantastyki. Poniekąd dlatego tą książkę wzięłam do ręki;)
Książka opowiada losy do Nicka, który ma pewien dar. Potrafi przewidywać zachowanie ludzi,tylko patrząc na nich. Pracuje w agenci, która wyszukuje takich ludzi.
Główny zadaniem Nicka jest złapanie największego terrorysty. Podczas tych poszukiwań odkrywa rzeczy, które mogą zmienić jego światopogląd. Co zrobi Nick?? Przekonajcie się sami.

Niestety książka wciągnęła mnie dopiero od ok 1/3 objętości. Ale nie było to "muszę to skończyć teraz". Bardzo przeszkadzały mi te przerywniki, nie umiem się wtedy skupić na treści.
Pomimo tego,że świat w tej książce jest naprawdę dobrze wykreowany, ale książka ma wady, które rzucają się w oczy.
Główny bohater dla mnie jest taki nijaki, nie zwraca jakieś szczególnej mojej uwagi. Nie umiem określić czy go lubię czy nie, jest mi obojętny. Pod koniec książka przestała mnie zaskakiwać. Stała się tak przewidywalna. Po przeczytaniu jej nie została w mojej głowie. Nie do końca wiem czy chce ją komuś polecić.
Po resztę jak zwykle zapraszam na videobloga:Link do recenzji na yt

"Nie powstrzymasz przyszłości. Możesz tylko wybrać, po której stronie chcesz być."
Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2015
 Liczba stron: 488
Seria: Nick Cooper
 Moja ocena:3/10

Komentarze

 1. Nie przypuszczam, bym kiedyś sięgnęła po tę książkę, tym bardziej że, jak mówisz, ma swoje wady. Co mnie jednak zaskakuje, to Twoja ocena! Nie spodziewałabym się dziesiątki przy pozycji, która mimo wszystko nie do końca Cię zachwyciła...

  Pozdrawiam ciepło,
  S.
  nieksiazkowy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziała, że kiedyś popełnię błąd, którego nie zauważę oczywiście,że ocena nie jest 10 tylko 3. Dzięki za zwrócenie uwagi;)

   Usuń

Prześlij komentarz