„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Niebezpieczny dar" Marcus Sakey Recenzja #33

Hej, witajcie

Dziś książka, po której nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie jest ona gatunkiem, który czytam,ale są tu elementy mojej ukochanej fantastyki. Poniekąd dlatego tą książkę wzięłam do ręki;)
Książka opowiada losy do Nicka, który ma pewien dar. Potrafi przewidywać zachowanie ludzi,tylko patrząc na nich. Pracuje w agenci, która wyszukuje takich ludzi.
Główny zadaniem Nicka jest złapanie największego terrorysty. Podczas tych poszukiwań odkrywa rzeczy, które mogą zmienić jego światopogląd. Co zrobi Nick?? Przekonajcie się sami.

Niestety książka wciągnęła mnie dopiero od ok 1/3 objętości. Ale nie było to "muszę to skończyć teraz". Bardzo przeszkadzały mi te przerywniki, nie umiem się wtedy skupić na treści.
Pomimo tego,że świat w tej książce jest naprawdę dobrze wykreowany, ale książka ma wady, które rzucają się w oczy.
Główny bohater dla mnie jest taki nijaki, nie zwraca jakieś szczególnej mojej uwagi. Nie umiem określić czy go lubię czy nie, jest mi obojętny. Pod koniec książka przestała mnie zaskakiwać. Stała się tak przewidywalna. Po przeczytaniu jej nie została w mojej głowie. Nie do końca wiem czy chce ją komuś polecić.
Po resztę jak zwykle zapraszam na videobloga:Link do recenzji na yt

"Nie powstrzymasz przyszłości. Możesz tylko wybrać, po której stronie chcesz być."
Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2015
 Liczba stron: 488
Seria: Nick Cooper
 Moja ocena:3/10

Komentarze

 1. Nie przypuszczam, bym kiedyś sięgnęła po tę książkę, tym bardziej że, jak mówisz, ma swoje wady. Co mnie jednak zaskakuje, to Twoja ocena! Nie spodziewałabym się dziesiątki przy pozycji, która mimo wszystko nie do końca Cię zachwyciła...

  Pozdrawiam ciepło,
  S.
  nieksiazkowy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziała, że kiedyś popełnię błąd, którego nie zauważę oczywiście,że ocena nie jest 10 tylko 3. Dzięki za zwrócenie uwagi;)

   Usuń

Prześlij komentarz