[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Rozkosze nocy" Sherrilyn Kenyon Recenzja #31

Hej, witajcie

Pierwszy tom przygód Mrocznych Łowców, którzy są żołnierzami Artemidy. Stworzeni po to aby zabijać przeklętych potomków Apolla.
Ten tom opowiada historie Kyriana, który właśnie jest Mrocznym Łowcą oraz Amandy, która jest czarownicą, ale nie uznaje swoich mocy.
Budzą się oni przykuci do siebie, w schowku, złapani przez wroga Kyriana, który chce go zabić. Proponuje Kyrianowi zabawę, na którą on musi się zgodzić, bo nie chce zrobić krzywdy Amandzie. Lecz Amanda nie jest taką słabą kobietą jaką widzi ją Kyrian.
Jak się to wszystko potoczy, czy coś między nimi będzie?
Przekonajcie się sami;)
Jest to bardzo dobry paranormal  romanse, który umie wciągnąć w swój świat i nie puszczą, aż się tą książkę skończy. Znalazłam dwa minusy, ale nie w historii lecz je otoczki. A dokładniej chodzi mi tu o okładkę ( i tą polską, i tą oryginalną). Nie pasuje mi ona do całej historii.
Drugim minusem jest fakt, że w opisie nie jest wspomniane ani słowem na temat tego,że ta książka jest oparta na mitologii.
Do fabuły nie mogę się przyczepić, bo spełnia wszystkie moje kryteria. Ta książka staje się moją ulubioną,a Kyrian kolejnym mężem ;)
Polecam przeczytać;)
.Reszta jak zwykle na:Link do recenzji na yt

"Gdybym miał ochotę na intelektualne gierki, kupiłbym sobie kostkę Rubika."

 Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Seria: Mroczny Łowca (tom 1)
Wydawnictwo:Mag
 Rok wydania:2010
 Liczba stron: 432
Moja ocena:10/10

Komentarze