„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Rozkosze nocy" Sherrilyn Kenyon Recenzja #31

Hej, witajcie

Pierwszy tom przygód Mrocznych Łowców, którzy są żołnierzami Artemidy. Stworzeni po to aby zabijać przeklętych potomków Apolla.
Ten tom opowiada historie Kyriana, który właśnie jest Mrocznym Łowcą oraz Amandy, która jest czarownicą, ale nie uznaje swoich mocy.
Budzą się oni przykuci do siebie, w schowku, złapani przez wroga Kyriana, który chce go zabić. Proponuje Kyrianowi zabawę, na którą on musi się zgodzić, bo nie chce zrobić krzywdy Amandzie. Lecz Amanda nie jest taką słabą kobietą jaką widzi ją Kyrian.
Jak się to wszystko potoczy, czy coś między nimi będzie?
Przekonajcie się sami;)
Jest to bardzo dobry paranormal  romanse, który umie wciągnąć w swój świat i nie puszczą, aż się tą książkę skończy. Znalazłam dwa minusy, ale nie w historii lecz je otoczki. A dokładniej chodzi mi tu o okładkę ( i tą polską, i tą oryginalną). Nie pasuje mi ona do całej historii.
Drugim minusem jest fakt, że w opisie nie jest wspomniane ani słowem na temat tego,że ta książka jest oparta na mitologii.
Do fabuły nie mogę się przyczepić, bo spełnia wszystkie moje kryteria. Ta książka staje się moją ulubioną,a Kyrian kolejnym mężem ;)
Polecam przeczytać;)
.Reszta jak zwykle na:Link do recenzji na yt

"Gdybym miał ochotę na intelektualne gierki, kupiłbym sobie kostkę Rubika."

 Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Seria: Mroczny Łowca (tom 1)
Wydawnictwo:Mag
 Rok wydania:2010
 Liczba stron: 432
Moja ocena:10/10

Komentarze