[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Central Park" Guillaume Musso Recenzja #28

Hej, witajcie
Dziś znowu twórczość jednego z moich ulubionych autorów czyli pana Musso.
Książka ta przedstawia historię Alice i Gabriela, którzy budzą się w central parku nie pamiętając jak się tam znaleźli. Na dodatek są spięci kajdankami oraz dzień wcześniej byli w dwóch różnych miastach: Alice w Paryżu, Gabriel w Dublinie.
Ich przygody w poszukiwaniu odpowiedzi na zasadnicze pytanie jak i dlaczego się tu znaleźli oraz zakończenie tej historii musicie poznać sami, bo za dużo bym Wam zaspojlerowała.
Jak zwykle w twórczości Musso ani przez sekundę kiedy czytałam tą książkę, przez umysł nie przeszła mi myśl, ze tak się to wszystko skończy.
Niestety nie od początku ta książka mnie porwała, dopiero tak od 1/3 objętości znalazłam to coś co mnie pochłonęło w tej historii. Mamy tu tajemnice, którą odkrywamy razem z głównymi bohaterami. Akcja trzyma w napięciu i co chwilę zaskakuję. Oprócz tego, że próbujemy odkryć tajemnice, dowiadujemy się co nieco o przeszłości Alice.
W tej historii się zakochałam i polecam ją jak najbardziej każdemu. Wspaniała podróż dla czytającego ;)
Reszty można posłuchać na:
Link do recenzji na yt
"Z niektórych tragedii nie potrafimy się do końca otrząsnąć, ale ponieważ musimy żyć dalej, więc żyjemy. Część mnie jakby umarła, została zdruzgotana. Przeszłość wciąż mnie dusiła, ale miałam szczęście otaczać się ludźmi, którzy nie pozwolili mi zatonąć."
 Trzymajcie się;) 
Dane książki:
 Wydawnictwo:Albatros
 Rok wydania:2015
 Liczba stron:352
 Moja ocena:9/10

Komentarze