„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Central Park" Guillaume Musso Recenzja #28

Hej, witajcie
Dziś znowu twórczość jednego z moich ulubionych autorów czyli pana Musso.
Książka ta przedstawia historię Alice i Gabriela, którzy budzą się w central parku nie pamiętając jak się tam znaleźli. Na dodatek są spięci kajdankami oraz dzień wcześniej byli w dwóch różnych miastach: Alice w Paryżu, Gabriel w Dublinie.
Ich przygody w poszukiwaniu odpowiedzi na zasadnicze pytanie jak i dlaczego się tu znaleźli oraz zakończenie tej historii musicie poznać sami, bo za dużo bym Wam zaspojlerowała.
Jak zwykle w twórczości Musso ani przez sekundę kiedy czytałam tą książkę, przez umysł nie przeszła mi myśl, ze tak się to wszystko skończy.
Niestety nie od początku ta książka mnie porwała, dopiero tak od 1/3 objętości znalazłam to coś co mnie pochłonęło w tej historii. Mamy tu tajemnice, którą odkrywamy razem z głównymi bohaterami. Akcja trzyma w napięciu i co chwilę zaskakuję. Oprócz tego, że próbujemy odkryć tajemnice, dowiadujemy się co nieco o przeszłości Alice.
W tej historii się zakochałam i polecam ją jak najbardziej każdemu. Wspaniała podróż dla czytającego ;)
Reszty można posłuchać na:
Link do recenzji na yt
"Z niektórych tragedii nie potrafimy się do końca otrząsnąć, ale ponieważ musimy żyć dalej, więc żyjemy. Część mnie jakby umarła, została zdruzgotana. Przeszłość wciąż mnie dusiła, ale miałam szczęście otaczać się ludźmi, którzy nie pozwolili mi zatonąć."
 Trzymajcie się;) 
Dane książki:
 Wydawnictwo:Albatros
 Rok wydania:2015
 Liczba stron:352
 Moja ocena:9/10

Komentarze