„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Wybrałam ciebie" Amanda Hocking Recenzja #29

Hej, witajcie
Kiedyś już o tym wspominałam, że gdy spodoba mi się jakaś książka danego autora, to staram się czytać wszystkie inne, aż do momentu kiedy nie będę mogła znieść kolejnych.I to właśnie temu postanowieniu trafiłam na ta książkę pani Amandy, którą pokochałam za serie Trylle, więc postanowiłam przeczytać i tą. Po Tryllach wymagałam wiele od tej książki, ale już okładka nie przypadła mi do gustu, co to miało odzwierciedlać??(wolę już oryginał)
Tak samo nie rozumiem tłumaczenie tytułu, który w wolnym tłumaczeniu znaczy:"Moja krew popiera".
Zaczęłam od krytyki, ale może powrócę do: "o czym ta książka jest?"
Książka ta opowiada historię Alice, którą jest szarą myszką. Pewnego wieczoru podczas powrotu do domu poznaje tajemniczego, przystojnego chłopaka, Jacka. Który ratują ją i jej koleżankę przed niebezpieczeństwem. Jack wbrew wszystkiemu zainteresował się Alice, która jest zaszokowana tym. Spędzają ze sobą dużo czasu, zazwyczaj po zmroku. Dlaczego po zmroku? Przekonajcie się sami.
W tej książce mamy inny pogląd na temat jednego z istot nadnaturalnych. Myślę, że większość, jak i nie wszyscy, domyślicie się o jakie stworzenie chodzi. Oczywiście nie domyśla się tego główna bohaterka(ehhh).
Ta książka niestety ma więcej wad niż zalet. Jedyną jej zaletą jest Jack i jego rodzina, bo są stworzeniami, które bardzo lubię. Pomimo, ze w książce występują istoty nadprzyrodzone to nie stanie się ona moją ulubioną i na tej książce zakończę przygodę z panią Amandą.
Nie polecam jej czytać, chyba że macie wolny wieczór i chcecie pośmiać się z głupoty głównej bohaterki.
Po więcej żali zapraszam na:Link do recenzjiI


"Gdy tańczysz z diabłem, diabeł się nie zmienia. Diabeł zmienia ciebie."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Amber
 Rok wydania:2012
 Liczba stron:256
 Moja ocena:1/10

Komentarze