[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Wybrałam ciebie" Amanda Hocking Recenzja #29

Hej, witajcie
Kiedyś już o tym wspominałam, że gdy spodoba mi się jakaś książka danego autora, to staram się czytać wszystkie inne, aż do momentu kiedy nie będę mogła znieść kolejnych.I to właśnie temu postanowieniu trafiłam na ta książkę pani Amandy, którą pokochałam za serie Trylle, więc postanowiłam przeczytać i tą. Po Tryllach wymagałam wiele od tej książki, ale już okładka nie przypadła mi do gustu, co to miało odzwierciedlać??(wolę już oryginał)
Tak samo nie rozumiem tłumaczenie tytułu, który w wolnym tłumaczeniu znaczy:"Moja krew popiera".
Zaczęłam od krytyki, ale może powrócę do: "o czym ta książka jest?"
Książka ta opowiada historię Alice, którą jest szarą myszką. Pewnego wieczoru podczas powrotu do domu poznaje tajemniczego, przystojnego chłopaka, Jacka. Który ratują ją i jej koleżankę przed niebezpieczeństwem. Jack wbrew wszystkiemu zainteresował się Alice, która jest zaszokowana tym. Spędzają ze sobą dużo czasu, zazwyczaj po zmroku. Dlaczego po zmroku? Przekonajcie się sami.
W tej książce mamy inny pogląd na temat jednego z istot nadnaturalnych. Myślę, że większość, jak i nie wszyscy, domyślicie się o jakie stworzenie chodzi. Oczywiście nie domyśla się tego główna bohaterka(ehhh).
Ta książka niestety ma więcej wad niż zalet. Jedyną jej zaletą jest Jack i jego rodzina, bo są stworzeniami, które bardzo lubię. Pomimo, ze w książce występują istoty nadprzyrodzone to nie stanie się ona moją ulubioną i na tej książce zakończę przygodę z panią Amandą.
Nie polecam jej czytać, chyba że macie wolny wieczór i chcecie pośmiać się z głupoty głównej bohaterki.
Po więcej żali zapraszam na:Link do recenzjiI


"Gdy tańczysz z diabłem, diabeł się nie zmienia. Diabeł zmienia ciebie."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Amber
 Rok wydania:2012
 Liczba stron:256
 Moja ocena:1/10

Komentarze