[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"PS Kocham Cię" Cecelia Ahern Recenzja # 37

Hej, witajcie


Ta książkę postanowiłam przeczytać, po tym jak zobaczyłam na jej podstawię film. I tak oto ta książka trafiłam w moje ręce. 

Książka opowiada historię Holy, która straciłam największa miłość swojego życia. Ten fakt rozwala jej całe życie, nie potrafi sobie z tym poradzić. Na pomoc w poskładaniu na nowo życia przychodzi jej mąż z listami. Przed śmiercią napisał do niej 10 listów, jeden na każdy miesiąc, gdzie w listach daje jej do wykonania zadanie. Każdy list kończy zwrotem :"P.S. Kocham Cię".
Jakie zadania dostałą do wykonania, przekonajcie się sami czytając tą książkę. 


Podczas czytania tej książki niejednokrotnie byłam wzruszona, historia jest ciekawa i bardzo emocjonalna. Jest to książka przede wszystkim o tym jak poradzić sobie ze stratą. 
Dla mnie ta książka niesie piękne, warte zapamiętania przesłanie: " Ze wszystkim można dać sobie radę."


Książkę czyta się bardzo szybko. Widzę tu podobieństwo do stylu Musso, Sparksa. 
Pomimo pięknej  historii znalazłam minus. bardzo przeszkadzały mi te wstawki z przeszłości, była bardzo chaotyczne i nie do końca wiedziałam co jest przeszłością, a co teraźniejszością. Podczas czytania w głowie kołatała mi się myśl, że czegoś w tej książce brakuje, ale nadal nie umiem powiedzieć czego dokładnie. 
Pomimo tego polecam ją przeczytać, bo warto ;))

 Jak zwykle reszta na kanale:Link do kanału

"Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko."

 Trzymajcie się;)

 Dane książki: 
Wydawnictwo:Świat Ksiażki
 Rok wydania:  2005
Liczba stron: 455
Moja ocena:8/10

Komentarze