„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"PS Kocham Cię" Cecelia Ahern Recenzja # 37

Hej, witajcie


Ta książkę postanowiłam przeczytać, po tym jak zobaczyłam na jej podstawię film. I tak oto ta książka trafiłam w moje ręce. 

Książka opowiada historię Holy, która straciłam największa miłość swojego życia. Ten fakt rozwala jej całe życie, nie potrafi sobie z tym poradzić. Na pomoc w poskładaniu na nowo życia przychodzi jej mąż z listami. Przed śmiercią napisał do niej 10 listów, jeden na każdy miesiąc, gdzie w listach daje jej do wykonania zadanie. Każdy list kończy zwrotem :"P.S. Kocham Cię".
Jakie zadania dostałą do wykonania, przekonajcie się sami czytając tą książkę. 


Podczas czytania tej książki niejednokrotnie byłam wzruszona, historia jest ciekawa i bardzo emocjonalna. Jest to książka przede wszystkim o tym jak poradzić sobie ze stratą. 
Dla mnie ta książka niesie piękne, warte zapamiętania przesłanie: " Ze wszystkim można dać sobie radę."


Książkę czyta się bardzo szybko. Widzę tu podobieństwo do stylu Musso, Sparksa. 
Pomimo pięknej  historii znalazłam minus. bardzo przeszkadzały mi te wstawki z przeszłości, była bardzo chaotyczne i nie do końca wiedziałam co jest przeszłością, a co teraźniejszością. Podczas czytania w głowie kołatała mi się myśl, że czegoś w tej książce brakuje, ale nadal nie umiem powiedzieć czego dokładnie. 
Pomimo tego polecam ją przeczytać, bo warto ;))

 Jak zwykle reszta na kanale:Link do kanału

"Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko."

 Trzymajcie się;)

 Dane książki: 
Wydawnictwo:Świat Ksiażki
 Rok wydania:  2005
Liczba stron: 455
Moja ocena:8/10

Komentarze