„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Spętani przez bogów" Josephine Angelini Recenzja #36

Hej, witajcie

Książka związana z mitologią, a także polecana przez jednego z moich ulubionych autorów. Spowodowało to, że musiałam ją przeczytać.
Historią książki opowiada o Helenie, która jest nastolatka i żyje w małej miejscowości.  Ma ona nieprzeciętną siłę i szybkość. Wszystko zmienia się, gdy w jej mieście pojawia się Lucas i jego rodzina. Gdy Helenę zauważa w szkole Lucasa nie wiadomo dlaczego, rzuca się na niego z nienawiści. Dlaczego tak się dzieję?
Niedługo potem Helena otrzymuje odpowiedź. Pochodzi ona z jednego z domów założonych przez Bogów. Pytaniem jest tylko, z którego?

Pomimo tego, że Helena i Lucas są tu głównymi bohaterami i zdobywają większość mojej uwagi to ci podobni bohaterowie pięknie wszystko dopinają, tak że aż się chce czytać i czytać i czytać....
W książce jest przedstawiony wątek miłosna, ale na moje szczęście nie jest on głównym wątkiem. Kto zna historię Troi ten może domyślić się o jaką miłość chodzi.
Autorka stworzyła piękny, dopracowany świat, który poznajemy razem z Helena. Pomimo, że mam więcej pytań niż dostałam odpowiedzi, polecam tą książkę z czystym sumieniem.
Reszta jak zwykle na moim kanale:Link do kanału na yt
"Nic nie trwa wiecznie i nic nie jest absolutne. Znajdziemy sposób."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Cykl: Spętani przez Bogów (tom 1)
 Rok wydania:2011
 Liczba stron: 400
Moja ocena:10/10

Komentarze

Prześlij komentarz