[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Spętani przez bogów" Josephine Angelini Recenzja #36

Hej, witajcie

Książka związana z mitologią, a także polecana przez jednego z moich ulubionych autorów. Spowodowało to, że musiałam ją przeczytać.
Historią książki opowiada o Helenie, która jest nastolatka i żyje w małej miejscowości.  Ma ona nieprzeciętną siłę i szybkość. Wszystko zmienia się, gdy w jej mieście pojawia się Lucas i jego rodzina. Gdy Helenę zauważa w szkole Lucasa nie wiadomo dlaczego, rzuca się na niego z nienawiści. Dlaczego tak się dzieję?
Niedługo potem Helena otrzymuje odpowiedź. Pochodzi ona z jednego z domów założonych przez Bogów. Pytaniem jest tylko, z którego?

Pomimo tego, że Helena i Lucas są tu głównymi bohaterami i zdobywają większość mojej uwagi to ci podobni bohaterowie pięknie wszystko dopinają, tak że aż się chce czytać i czytać i czytać....
W książce jest przedstawiony wątek miłosna, ale na moje szczęście nie jest on głównym wątkiem. Kto zna historię Troi ten może domyślić się o jaką miłość chodzi.
Autorka stworzyła piękny, dopracowany świat, który poznajemy razem z Helena. Pomimo, że mam więcej pytań niż dostałam odpowiedzi, polecam tą książkę z czystym sumieniem.
Reszta jak zwykle na moim kanale:Link do kanału na yt
"Nic nie trwa wiecznie i nic nie jest absolutne. Znajdziemy sposób."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Cykl: Spętani przez Bogów (tom 1)
 Rok wydania:2011
 Liczba stron: 400
Moja ocena:10/10

Komentarze

Prześlij komentarz