„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Opal" Jennifer L. Armentrout Recenzja #30

Hej, witajcie
Tom 3 serii o moim ukochanym Daemonie.
W tej części miłość miedzy Kate a Daemonem kwitnie, bo nie już oni temu uczuciu. jednak nie jest to takie proste, bo organizacja do spraw kosmitów depcze im po piętach.
Jednak nie tylko o miłości jest ta część, ale także o żałobie po Adamie oraz dość dziwnej propozycji Blaka (tak powrócił). Proponuje on swoją pomoc w uratowaniu dziewczyny Dawsona, ale przy okazji uratują też jego kolegę-kosmitę. Kate i Daemon przystają na jego propozycję bo boją się, że sam Dawson się po nią wybierze.
Czy im się uda? Czy Dee wybaczy Kate?
Przeczytajcie sami;)
Książka zaskakuje prawie od początku Mogłabym się po tej książce spodziewać wszystkiego, ale nie tego jak się kończy. (Droga pani. Jennifer naprawdę??)
Wbito mnie w fotel, przejechano po mnie walcem i pozostawiono z milionem pytań bez odpowiedzi. Od początku serii mam wysokie wymagania dla kolejnych części i każda tą poprzeczkę podwyższa. Aż się boje jak to się wszystko skończy.
Akcja jak zwykle wciąga, miejscami gna na złamanie karku, by niespodziewanie zwolnić i znowu ruszyć galopem.
BARDZO dobra kontynuacja, jak to mówią :"apetyt rośnie w miarę jedzenia", tu jest dosłownie tak samo, chce się więcej i więcej i więcej.
POLECAM na milion milionów milinów i wiele wiele zer dalej procent ;)"- Nie jesteś do tego zdolna.
Poczułam spokój i uśmiechnęłam się szeroko.
- Nie wiesz, do czego jestem zdolna."

Po resztę zapraszam na: Link do kanału

 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Filia
Rok wydania:2015
 Liczba stron:464
 Moja ocena:10/10

Komentarze