[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Opal" Jennifer L. Armentrout Recenzja #30

Hej, witajcie
Tom 3 serii o moim ukochanym Daemonie.
W tej części miłość miedzy Kate a Daemonem kwitnie, bo nie już oni temu uczuciu. jednak nie jest to takie proste, bo organizacja do spraw kosmitów depcze im po piętach.
Jednak nie tylko o miłości jest ta część, ale także o żałobie po Adamie oraz dość dziwnej propozycji Blaka (tak powrócił). Proponuje on swoją pomoc w uratowaniu dziewczyny Dawsona, ale przy okazji uratują też jego kolegę-kosmitę. Kate i Daemon przystają na jego propozycję bo boją się, że sam Dawson się po nią wybierze.
Czy im się uda? Czy Dee wybaczy Kate?
Przeczytajcie sami;)
Książka zaskakuje prawie od początku Mogłabym się po tej książce spodziewać wszystkiego, ale nie tego jak się kończy. (Droga pani. Jennifer naprawdę??)
Wbito mnie w fotel, przejechano po mnie walcem i pozostawiono z milionem pytań bez odpowiedzi. Od początku serii mam wysokie wymagania dla kolejnych części i każda tą poprzeczkę podwyższa. Aż się boje jak to się wszystko skończy.
Akcja jak zwykle wciąga, miejscami gna na złamanie karku, by niespodziewanie zwolnić i znowu ruszyć galopem.
BARDZO dobra kontynuacja, jak to mówią :"apetyt rośnie w miarę jedzenia", tu jest dosłownie tak samo, chce się więcej i więcej i więcej.
POLECAM na milion milionów milinów i wiele wiele zer dalej procent ;)"- Nie jesteś do tego zdolna.
Poczułam spokój i uśmiechnęłam się szeroko.
- Nie wiesz, do czego jestem zdolna."

Po resztę zapraszam na: Link do kanału

 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Filia
Rok wydania:2015
 Liczba stron:464
 Moja ocena:10/10

Komentarze