[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Po drugiej stronie kartki" Jodi Picoult, Samantha van Leer Recenzja #32

Hej, witajcie

Kontynuacja książki " Z innej bajki". W poprzedniej części Olivier zamianie się miejscami z Edgarem, który wskoczył za niego do książki.
 Historię, w tej książce, zaczynamy od momentu, gdy Olivier rozpoczyna szkołę tam gdzie chodzi Delilah. Gdy wszystko się ułożyło, książka dąży do tego, aby wrócić do pierwotnej historii.
Delilah, Olivier, Edgar próbują ratować to co kochają. Czy im się uda?
Przeczytajcie sami;)
Obrazki w tej książce są przecudne, magiczne, przyciągają mnie do siebie. Ta  część według mnie jest lepsza od poprzedniej. Piękna okładka, która dużo obiecuje. W tej części mamy trzech narratorów oprócz Delilah i Oliviera, mamy również Edgara, który relacjonuje co się dzieje w książce. Plusem tej książki jest to, że nie skupiamy się tylko na głównych bohaterach, ale również na tych drugoplanowych. Dzięki temu tą książkę az chce się czytać.
Fajna, dynamiczna historia z wciągającą akcją.
Polecam przeczytać;)

"Zastanawiam się czy to na tym polega miłość- że się kogoś nie wyprowadza z błędu, bo złudzenia czynią go szczęśliwszym."
Reszta jak zwykle na kanale: Link do kanału
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 Rok wydania:2015
 Liczba stron: 440
Moja ocena:10/10

Komentarze