„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Po drugiej stronie kartki" Jodi Picoult, Samantha van Leer Recenzja #32

Hej, witajcie

Kontynuacja książki " Z innej bajki". W poprzedniej części Olivier zamianie się miejscami z Edgarem, który wskoczył za niego do książki.
 Historię, w tej książce, zaczynamy od momentu, gdy Olivier rozpoczyna szkołę tam gdzie chodzi Delilah. Gdy wszystko się ułożyło, książka dąży do tego, aby wrócić do pierwotnej historii.
Delilah, Olivier, Edgar próbują ratować to co kochają. Czy im się uda?
Przeczytajcie sami;)
Obrazki w tej książce są przecudne, magiczne, przyciągają mnie do siebie. Ta  część według mnie jest lepsza od poprzedniej. Piękna okładka, która dużo obiecuje. W tej części mamy trzech narratorów oprócz Delilah i Oliviera, mamy również Edgara, który relacjonuje co się dzieje w książce. Plusem tej książki jest to, że nie skupiamy się tylko na głównych bohaterach, ale również na tych drugoplanowych. Dzięki temu tą książkę az chce się czytać.
Fajna, dynamiczna historia z wciągającą akcją.
Polecam przeczytać;)

"Zastanawiam się czy to na tym polega miłość- że się kogoś nie wyprowadza z błędu, bo złudzenia czynią go szczęśliwszym."
Reszta jak zwykle na kanale: Link do kanału
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 Rok wydania:2015
 Liczba stron: 440
Moja ocena:10/10

Komentarze