[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Luna" J.R. Rain Recenzja #35

Hej, witajcie
Jak wiecie uwielbiam istoty nadprzyrodzone, tam gdzie wampiry, wilkołaki, wróżki tam i ja muszę być ;)
Więc jak trafiłam na książkę z serii Wampiry do wynajęcia musiałam ją przeczytać.

Jednak nie jest to książka o tych krwawych, okrutnych drapieżnikach. Książka opowiada historię Sam, która jest żoną, matką, prywatnym detektywem i wampirem. Ale nie piję ona ludzkiej krwi, nie ukrywa się przed słońcem ( bo jest matką i musi odebrać swoje dzieci ze szkoły). Otrzymuje ona kolejne zlecenie. Mecenas, który przeżył pięciokrotny postrzał w głowę, chce odnaleźć swojego niedoszłego zabójce.   Z racji tego, że Sam jest naprawdę dobra w tym co robi, dość szybko dochodzi do pewnych wniosków.  Czy zaprowadzą ją one do zabójcy?

Gdyby nie fakt, że książka zawiera istoty nadprzyrodzone, to uchodziła by za zwykły kryminał. Pomimo tego, że Sam jest wampirem, nie wzbudza ona mojego zaufania. Lecz robi to inna osoba, tajemniczy "Kieł", którego nie do końca da się poznać.
Cieszy mnie fakt, że Sam jest silną, dającą sobie radę kobietą. Ale  mam wątpliwości czy aby na pewno nadaje się na wampira. Były momenty, w których pokazała mi ta twarz, tak przez mnie oczekiwaną. Było to niestety na krótko.

Książka ma kilka plusów, które wymieniam w moje recenzji na yt (Link do kanału).
Polecam przeczytać jeśli Wam się aktualnie nudzi i nie macie co zrobić z jednym, maksymalnie dwoma wieczorami.  Dopiero koniec zaciekawił mnie na tyle, że chce przeczytać kolejną część, w której może dowiem się więcej;)
"Lubię deszcz,bo pada na wszystkich jednakowo."
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: G+J (tom 1)
Seria: wampir do wynajęcia
 Rok wydania:2012
 Liczba stron:312
 Moja ocena:6/10

Komentarze