„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Alicja w krainie rzeczywistości" Melanie Benjamin Recenzja #34

Hej, witajcie
Książka uchylająca tajemnicę kim naprawdę była Alicja, która wpadła do króliczej nory.
W książce przedstawiono historię znajomości Alicji i Lewisa. Nie jest to do końca historia oparta na faktach. Luki, które były w prawdziwej historii zostały "wypełnione" przez autorkę.
Jest to historia małej dziewczynki, która poznała starszego od siebie pana i zafascynowała się tą znajomością.W tej książce poznajemy też tą " dorosłą" Alicję, która pozostała do końca małą dziewczynką.
W książce przedstawiona została piękną przyjaźń, pomimo tego co można wyczytać między wierszami.
Gorąco polecam( ale nie dzieciom), lecz pamiętajcie to nie biografia tylko powieść, która swoimi prawami się odznacza.
Mam zastrzeżenie do tłumaczenia tytułu. Oryginalny brzmi: "Alice I Have Been"( w wolnym tłumaczeniu: Byłam Alicją), co bardziej pasuje mi do całej historii.
Reszta jak zwykle na: Link do kanału


"Dni to bardzo tajemnicze istoty, moja droga. Czasem przelatują jak strzała, kiedy indziej trwają bez końca, choć zawsze mają dokładnie dwadzieścia cztery godziny. Jest mnóstwo rzeczy, których nie wiemy o dniach."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
 Rok wydania: 2010
Liczba stron:328
 Moja ocena:8/10

Komentarze