[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Alicja w krainie rzeczywistości" Melanie Benjamin Recenzja #34

Hej, witajcie
Książka uchylająca tajemnicę kim naprawdę była Alicja, która wpadła do króliczej nory.
W książce przedstawiono historię znajomości Alicji i Lewisa. Nie jest to do końca historia oparta na faktach. Luki, które były w prawdziwej historii zostały "wypełnione" przez autorkę.
Jest to historia małej dziewczynki, która poznała starszego od siebie pana i zafascynowała się tą znajomością.W tej książce poznajemy też tą " dorosłą" Alicję, która pozostała do końca małą dziewczynką.
W książce przedstawiona została piękną przyjaźń, pomimo tego co można wyczytać między wierszami.
Gorąco polecam( ale nie dzieciom), lecz pamiętajcie to nie biografia tylko powieść, która swoimi prawami się odznacza.
Mam zastrzeżenie do tłumaczenia tytułu. Oryginalny brzmi: "Alice I Have Been"( w wolnym tłumaczeniu: Byłam Alicją), co bardziej pasuje mi do całej historii.
Reszta jak zwykle na: Link do kanału


"Dni to bardzo tajemnicze istoty, moja droga. Czasem przelatują jak strzała, kiedy indziej trwają bez końca, choć zawsze mają dokładnie dwadzieścia cztery godziny. Jest mnóstwo rzeczy, których nie wiemy o dniach."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
 Rok wydania: 2010
Liczba stron:328
 Moja ocena:8/10

Komentarze