„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Wybrana o zmroku" C.C. Hunter Recenzja #7

Hej, witajcie
Tą książką kończę moją przygodę z Kylie, która w Wodospadach Cienie poszukiwała swojej tożsamości.
Kylie po odkryciu czym jest postanawia odkryć swoje moce, więc wyjeżdża do dziadka, również kameleona.Po paru miesiącach jednak postanawia wrócić. Wraca do Wodospadów z pewnym planem. Chce pomóc społeczności kameleonów, aby nie musieli się dłużej ukrywać. Oprócz tego musi poradzić sobie z prześladowcą, który zamierza ją zabić. A także musi wybrać kogo kocha: wilkołaka-Lukasa czy elfa-Dereka ( Ja oczywiście stawiam na Dereka #teamDerek). Kogo wybierze? Czy uda jej się ujść z życiem? Czy pomoże kameleonom? Przeczytajcie sami!;)
Piękna, pozostająca w klimacie poprzednich części, która odkrywa przed nami koniec historii Kylie.

Całość można posłuchać na:
Link do kanału

"Czemu moje serce nie mogło wybrać jego? Życie byłby o tyle prostsze.

- Bo serca są wrednymi, podstępnymi bydlakami, stworzonymi, by sprawiać nam ból. Chcą, czego chcą, i nie obchodzi ich, co sądzi o tym właściciel serca."


Polecam każdemu. Nie widzę powodu, aby nie przeczytać tej serii. 


Trzymajcie się;)

 Dane książki:
 Wydawnictwo: Feeria Young
Rok wydania:2015
 Liczba stron:440
 Moja ocena: 10/10

Komentarze