[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Wybrana o zmroku" C.C. Hunter Recenzja #7

Hej, witajcie
Tą książką kończę moją przygodę z Kylie, która w Wodospadach Cienie poszukiwała swojej tożsamości.
Kylie po odkryciu czym jest postanawia odkryć swoje moce, więc wyjeżdża do dziadka, również kameleona.Po paru miesiącach jednak postanawia wrócić. Wraca do Wodospadów z pewnym planem. Chce pomóc społeczności kameleonów, aby nie musieli się dłużej ukrywać. Oprócz tego musi poradzić sobie z prześladowcą, który zamierza ją zabić. A także musi wybrać kogo kocha: wilkołaka-Lukasa czy elfa-Dereka ( Ja oczywiście stawiam na Dereka #teamDerek). Kogo wybierze? Czy uda jej się ujść z życiem? Czy pomoże kameleonom? Przeczytajcie sami!;)
Piękna, pozostająca w klimacie poprzednich części, która odkrywa przed nami koniec historii Kylie.

Całość można posłuchać na:
Link do kanału

"Czemu moje serce nie mogło wybrać jego? Życie byłby o tyle prostsze.

- Bo serca są wrednymi, podstępnymi bydlakami, stworzonymi, by sprawiać nam ból. Chcą, czego chcą, i nie obchodzi ich, co sądzi o tym właściciel serca."


Polecam każdemu. Nie widzę powodu, aby nie przeczytać tej serii. 


Trzymajcie się;)

 Dane książki:
 Wydawnictwo: Feeria Young
Rok wydania:2015
 Liczba stron:440
 Moja ocena: 10/10

Komentarze