„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Naznaczona" Kristin Cast, Phyllis Christine Cast Recenzja #12

Hej, witajcie

Dziś książka, do której wracam. Książka duetu matka i córka. Przedstawia ona historię Zoey, która zastałą naznaczona do bycia wampirem.  Jej przygody zaczynają się, gdy wstępuję do szkoły Dom Nocy. Co ją tak spotkało?  Przekonajcie się sami!

Pomimo mojej irytacji na główna bohaterkę, która jest naiwna i głupia, książka warta uwagi. Historia zawarta w niej jest tak ciekawa, że wracam do niej znowu.
Całość można posłuchać na:
Link do kanału

"[...]ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie za sobą dobro"

Polecam przeczytać, pomimo zachowań głównej bohaterki. Trzymajcie się;)


Dane książki: 
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2009
 Liczba stron: 328
Moja ocena:5/10

Komentarze