[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Naznaczona" Kristin Cast, Phyllis Christine Cast Recenzja #12

Hej, witajcie

Dziś książka, do której wracam. Książka duetu matka i córka. Przedstawia ona historię Zoey, która zastałą naznaczona do bycia wampirem.  Jej przygody zaczynają się, gdy wstępuję do szkoły Dom Nocy. Co ją tak spotkało?  Przekonajcie się sami!

Pomimo mojej irytacji na główna bohaterkę, która jest naiwna i głupia, książka warta uwagi. Historia zawarta w niej jest tak ciekawa, że wracam do niej znowu.
Całość można posłuchać na:
Link do kanału

"[...]ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie za sobą dobro"

Polecam przeczytać, pomimo zachowań głównej bohaterki. Trzymajcie się;)


Dane książki: 
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2009
 Liczba stron: 328
Moja ocena:5/10

Komentarze