[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Biały Płomień na Magię" Laurie Faria Stolarz Recenzja #2

Hej, witajcie;)Dziś mam dla Was książkę o dziewczynie Stacey, która była obdarzona magią. Śniła ona dziwne sny, które miały ja przed czymś ostrzec, lecz nie umiała ich rozpracować. W jej "walce" może jej pomóc tajemniczy chłopaka, który przemierzył kilometry, aby jej pomóc. Tylko czy Stacey mu zaufa?

Chodź pomysł z proroczymi snami oraz magii jest dla mnie jak najbardziej ciekawy to jednak ta książka nie przekonała mnie do siebie.

Całą recenzję można posłuchać na:
Recenzja na kanale
"Gdybym Ci powiedziała, znałabyś to tylko swoim umysłem, a nie sercem.

To duża różnica."

Polecam przeczytać na własne ryzyko. Ja w tej historii nie umiałam się odnaleźć.

Trzymajcie się ;)Dane książki:

Wydawnictwo:Amber

Rok Wydania: 2008

Ilość stron: 216

Moja ocena: 1/10

Komentarze