„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Biały Płomień na Magię" Laurie Faria Stolarz Recenzja #2

Hej, witajcie;)Dziś mam dla Was książkę o dziewczynie Stacey, która była obdarzona magią. Śniła ona dziwne sny, które miały ja przed czymś ostrzec, lecz nie umiała ich rozpracować. W jej "walce" może jej pomóc tajemniczy chłopaka, który przemierzył kilometry, aby jej pomóc. Tylko czy Stacey mu zaufa?

Chodź pomysł z proroczymi snami oraz magii jest dla mnie jak najbardziej ciekawy to jednak ta książka nie przekonała mnie do siebie.

Całą recenzję można posłuchać na:
Recenzja na kanale
"Gdybym Ci powiedziała, znałabyś to tylko swoim umysłem, a nie sercem.

To duża różnica."

Polecam przeczytać na własne ryzyko. Ja w tej historii nie umiałam się odnaleźć.

Trzymajcie się ;)Dane książki:

Wydawnictwo:Amber

Rok Wydania: 2008

Ilość stron: 216

Moja ocena: 1/10

Komentarze