[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Wieczna" C.C. Hunter Recenzja #15

Hej, witajcie

Przychodzę do Was dziś z książką, która opowiada historię Delii. Jest to druga część z serii "Wodospady Cienie po zmroku".
Historia opowiadana w tej książce to historia Delli już po odrodzeniu. Musi sobie poradzić z owymi mocami oraz uczuciami.  Wraca również Chase, z którym łączy ja dziwna, magiczna relacja.
Pojawia się też duch, ale nie Kylie czy Holiday tylko Delli i Chase'owi, co wiele komplikuje. Każe im ratować dwoje nowo przemienionych wampirów.
Co zrobią? Czy uda im się spełnić oczekiwania ducha? Kim jest ten duch? Dlaczego akurat im się pojawił?
Przeczytajcie sami;)
Całość na:
Link do kanału

W książce jestem zakochana, Dellie podziwiam a Wodospady Cienie kocham;) i chciałam się tam pojawić.
Polecam przeczytać zaczynając od "Wodospadów Cienia" a potem tą serię. Obie są warte uwagi ;)

"Przejmowanie się kimś nie daje nikomu prawa do sprawowania kontroli nad każdym aspektem jego życia."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Feerie Young
 Rok wydania:2016
 Liczba stron:375
 Moja ocena: 10/10

Komentarze