„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Wieczna" C.C. Hunter Recenzja #15

Hej, witajcie

Przychodzę do Was dziś z książką, która opowiada historię Delii. Jest to druga część z serii "Wodospady Cienie po zmroku".
Historia opowiadana w tej książce to historia Delli już po odrodzeniu. Musi sobie poradzić z owymi mocami oraz uczuciami.  Wraca również Chase, z którym łączy ja dziwna, magiczna relacja.
Pojawia się też duch, ale nie Kylie czy Holiday tylko Delli i Chase'owi, co wiele komplikuje. Każe im ratować dwoje nowo przemienionych wampirów.
Co zrobią? Czy uda im się spełnić oczekiwania ducha? Kim jest ten duch? Dlaczego akurat im się pojawił?
Przeczytajcie sami;)
Całość na:
Link do kanału

W książce jestem zakochana, Dellie podziwiam a Wodospady Cienie kocham;) i chciałam się tam pojawić.
Polecam przeczytać zaczynając od "Wodospadów Cienia" a potem tą serię. Obie są warte uwagi ;)

"Przejmowanie się kimś nie daje nikomu prawa do sprawowania kontroli nad każdym aspektem jego życia."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Feerie Young
 Rok wydania:2016
 Liczba stron:375
 Moja ocena: 10/10

Komentarze