[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Onyks" Jennifer L. Armentrout Recenzja #13

Hej, witajcie
Książka z serii, w której zakochałam się od pierwszych stron pierwszego tomu.
Dziś przedstawiam Wam recenzję 2 części tej serii. Czy tak samo dobra?
Książka zaczyna się mniej więcej tam, gdzie kończy się część pierwsza. Po tym jak Daemon połączył się z Kate, przez to jak ją uzdrowił. Kate zaczyna się dziwnie czuć i odkrywa u siebie moce, które posiada Daemon.
Na dodatek jej i Luksjanom zaczyna zagrażać departament obrony. Czy uda im się przed nimi uciec?  Czy Kate uwierzy w uczucia Daemona?
Przekonajcie się sami;)
Całość można posłuchać na:
Link do kanału

Kate nadal mnie irytuje, a zaczynało być tak fajnie pod koniec pierwszej części. Za to Daemon nadal wynagradza mi wszystkie irytację sobą ;)
Jak zwykle koniec powala mnie na kolana. Czy kiedyś będzie inaczej??
Polecam przeczytać z całego serca ;)
"Skromność jest dla świętych i nieudaczników. Ja nie jestem ani jednym, ani drugim."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo:Filia
 Rok wydania: 2014
Liczba stron:522
 Moja ocena:10/10

Komentarze

  1. Całkowicie zapomniałam o tej serii, bo od momentu jej przeczytania poznałam jakiś milion innych książek, ale masz rację - są świetne i mimo tego, że niezbyt ambitne, to znakomicie bawią i umilają czas :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz