[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Dziedzictwo mroku" Bree Despain Recenzja #6Hej, witajcie


Książka o mrocznym klimacie z nutą paranormalnych istot. Opisuje historię Grace, która odkrywa dość straszną tajemnicę jej przyjaciela z dzieciństwa Daniela.Odkrywa tajemnice jaką skrywa Daniel, ponieważ nie jest on normalnym człowiekiem. Dowiaduje się, też dlaczego ich wspaniała znajomość została zerwana, a jej brat nawet nie chce słyszeć o Danielu. CO to za tajemnica, którą skrywa przeszłość? Czy Daniel jest? Czy Grace będzie w stanie mu pomóc? Przekonajcie się sami.

Książka "Dziedzictwo mroku" opisuje inna historię pojawienia się pewnych istot nadnaturalnych (jakich? przeczytajcie sami;)). Skąd one się tu wzięły i czy nam zagrażają.

Całość recenzji możecie posłuchać na:

Link do kanału


"Boję się...Coś wije się w moim wnętrzu.Muszę z tym walczyć.Muszę znaleźć odpowiedzi,zanim bestia pożre moją duszę.Zanim przyjdzie po ciebie,umiłowana"


Pomimo kilku wad, które zauważyłam, jest to dobra książka. Warto ją wpisać na swoją listę czytelniczą. Ja kolejne części na pewno przeczytam;)

Trzymajcie się;) Dane książki: 
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania:2010
 Liczba stron:440
 Moja ocena:8/10

Komentarze