„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Dziedzictwo mroku" Bree Despain Recenzja #6Hej, witajcie


Książka o mrocznym klimacie z nutą paranormalnych istot. Opisuje historię Grace, która odkrywa dość straszną tajemnicę jej przyjaciela z dzieciństwa Daniela.Odkrywa tajemnice jaką skrywa Daniel, ponieważ nie jest on normalnym człowiekiem. Dowiaduje się, też dlaczego ich wspaniała znajomość została zerwana, a jej brat nawet nie chce słyszeć o Danielu. CO to za tajemnica, którą skrywa przeszłość? Czy Daniel jest? Czy Grace będzie w stanie mu pomóc? Przekonajcie się sami.

Książka "Dziedzictwo mroku" opisuje inna historię pojawienia się pewnych istot nadnaturalnych (jakich? przeczytajcie sami;)). Skąd one się tu wzięły i czy nam zagrażają.

Całość recenzji możecie posłuchać na:

Link do kanału


"Boję się...Coś wije się w moim wnętrzu.Muszę z tym walczyć.Muszę znaleźć odpowiedzi,zanim bestia pożre moją duszę.Zanim przyjdzie po ciebie,umiłowana"


Pomimo kilku wad, które zauważyłam, jest to dobra książka. Warto ją wpisać na swoją listę czytelniczą. Ja kolejne części na pewno przeczytam;)

Trzymajcie się;) Dane książki: 
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania:2010
 Liczba stron:440
 Moja ocena:8/10

Komentarze