„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Prawie o północy" C.C. Hunter Recenzja #9

Hej, witajcie
Dziś kolejna książka pani C.C.Hunter. Tym razem jest to zbiór opowiadań opisujące historię Delli, Chase'a, Mirandy i Frederiki. Cała to czwórka uchyla nam rąbek swojego życia.
Delia opisuje jak została wampirem, jak trafiła do Wodospadów.A także poznajemy szczegóły jej misji ze Stevem.
Chase opowiada nam o swojej rodzinie, o pewnym wypadzie. Przedstawia też swoją historię przemiany w wampira.
Miranda przedstawia jeden z większych konkursów czarownic na Arcykapłankę. Sama Miranda poznaje skrywaną tajemnicę swojej rodziny.
Frederika pokazuję się z tej drugiej strony. Od strony miłej, uczynnej osoby, a nie zimnej suki jaką była w serii Wodospadów Cienia.

Polecam po nią sięgnąć po przeczytaniu obu serii Wodospady Cienia oraz Wodospady Cienie po zmroku. Ta książka jest pięknym dopełnieniem tych historii. Dzięki niej można wiele rzeczy zrozumieć. Całość recenzji można posłuchać tu:
Link do kanału


"Nigdy nie odwracaj się od wyzwań. Walcz o prawo do życia."
 Trzyma klimat obu serii i nadal jestem w historii Wodospadów Cienia zakochana, a dzięki tej książce wiem więcej. Jak najbardziej polecam.
 Trzymajcie się;)

 Dane książki: 
Wydawnictwo: Feeria Young
Rok wydania:2016
 Liczba stron: 454
Moja ocena:10/10

Komentarze

  1. Kiedyś planowałam przeczytać, ale jakoś nigdy nie mam na nią czasu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo szybko się ją czyta ;)
    Jeśli znajdziesz kiedyś czas polecam przeczytać ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz