[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Prawie o północy" C.C. Hunter Recenzja #9

Hej, witajcie
Dziś kolejna książka pani C.C.Hunter. Tym razem jest to zbiór opowiadań opisujące historię Delli, Chase'a, Mirandy i Frederiki. Cała to czwórka uchyla nam rąbek swojego życia.
Delia opisuje jak została wampirem, jak trafiła do Wodospadów.A także poznajemy szczegóły jej misji ze Stevem.
Chase opowiada nam o swojej rodzinie, o pewnym wypadzie. Przedstawia też swoją historię przemiany w wampira.
Miranda przedstawia jeden z większych konkursów czarownic na Arcykapłankę. Sama Miranda poznaje skrywaną tajemnicę swojej rodziny.
Frederika pokazuję się z tej drugiej strony. Od strony miłej, uczynnej osoby, a nie zimnej suki jaką była w serii Wodospadów Cienia.

Polecam po nią sięgnąć po przeczytaniu obu serii Wodospady Cienia oraz Wodospady Cienie po zmroku. Ta książka jest pięknym dopełnieniem tych historii. Dzięki niej można wiele rzeczy zrozumieć. Całość recenzji można posłuchać tu:
Link do kanału


"Nigdy nie odwracaj się od wyzwań. Walcz o prawo do życia."
 Trzyma klimat obu serii i nadal jestem w historii Wodospadów Cienia zakochana, a dzięki tej książce wiem więcej. Jak najbardziej polecam.
 Trzymajcie się;)

 Dane książki: 
Wydawnictwo: Feeria Young
Rok wydania:2016
 Liczba stron: 454
Moja ocena:10/10

Komentarze

  1. Kiedyś planowałam przeczytać, ale jakoś nigdy nie mam na nią czasu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo szybko się ją czyta ;)
    Jeśli znajdziesz kiedyś czas polecam przeczytać ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz