[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Tajemnica Błękitnej Alkowy" Magdalena Ludwiczak Recenzja #3 Book Tour

Hej, witajcie

Dziś przedstawiam Wam książkę, którą miałam okazję przeczytać dzięki udziałowi w Book Tourze organizowanego przez Sandrę z bloga Miłość do czytania. (Lin do akcji)

Książka opowiada historię dwóch rodzin, którzy przypadkiem odnajdują pamiętnik właścicielki domu, w który znajdują schronienie. Dzięki niemu poznają dość przerażającą historię jej życia. Odkrywają tajemnice ukrywane przez lata, czują ból autorki. Co dokładnie kryje pamiętnik? Przekonajcie się sami.

Warto przeczytać tą książkę właśnie ze względu na tą historię zawartą w pamiętniku. Dla mnie jest to jedyny plus tej książki. Dzięki niemu możemy razem z bohaterami odkryć tajemnice autorki tego pamiętnika.
Całość można posłuchać na:
Link do kanału
"Nie poddam się. Tak postanowiłam. Od jutra rodzi się nowa Lilianna." 

 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Białe pióro
 Rok wydania:2017
 Liczba stron:264
 Moja ocena:2/10

Komentarze