„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Tajemnica Błękitnej Alkowy" Magdalena Ludwiczak Recenzja #3 Book Tour

Hej, witajcie

Dziś przedstawiam Wam książkę, którą miałam okazję przeczytać dzięki udziałowi w Book Tourze organizowanego przez Sandrę z bloga Miłość do czytania. (Lin do akcji)

Książka opowiada historię dwóch rodzin, którzy przypadkiem odnajdują pamiętnik właścicielki domu, w który znajdują schronienie. Dzięki niemu poznają dość przerażającą historię jej życia. Odkrywają tajemnice ukrywane przez lata, czują ból autorki. Co dokładnie kryje pamiętnik? Przekonajcie się sami.

Warto przeczytać tą książkę właśnie ze względu na tą historię zawartą w pamiętniku. Dla mnie jest to jedyny plus tej książki. Dzięki niemu możemy razem z bohaterami odkryć tajemnice autorki tego pamiętnika.
Całość można posłuchać na:
Link do kanału
"Nie poddam się. Tak postanowiłam. Od jutra rodzi się nowa Lilianna." 

 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Białe pióro
 Rok wydania:2017
 Liczba stron:264
 Moja ocena:2/10

Komentarze