„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

Przywrócona Amanda Hocking Recenzja #14

Hej, witajcie
Ostatni tom przygód Wendy, które musi dostosować się do zasad panujących na jej dworze. Musi poślubić osobą, której nie kocha, aby zadowolić swoich poddanych. Na dwór wraca też Loki, który prosi o azyl.
na dodatek jej ojciec czyha tylko na podbicie królestwa.
Co musi Wendy zrobić, aby królestwo przetrwała? Czy podoła? Przeczytajcie sami.
Całość na kanale:
Link do kanału

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, że się kończy, bo autorka trochę przedobrzyła w tej części. Z drugiej strony z chęcią poznałabym kolejne losy Wendy i jej królestwa.  Może jakaś część o Lokim??

Niestety najgorsza część serii. Pomimo to polecam przeczytać całą serię.

"Nie chcę jednej nocy. Chcę wszystkie noce. Chcę całą ciebie, na zawszę"

 Trzymajcie się;)


 Dane książki:
 Wydawnictwo:Amber
 Rok wydania:2012
 Liczba stron:304
 Moja ocena:5/10

Komentarze