„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Wojowniczka" Natasha Lucas Recenzja #1

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z książką polskiej autorki, którą pokochałam od pierwszych stron. Książka "Wojowniczka" opowiada historię znajomości silnej, pewnej siebie Sereny oraz tajemniczego, przystojnego Jace'a. Pomimo rasowych różnic Serena jest człowiekiem, a Jace członkiem Rasy.

"Ludzkiej natury nie da się oszukać. Postęp naukowy i cywilizacyjny nie wyeliminował wrodzonych wad charakteru. Człowiek mógł być dobry i życzliwy, ale mógł także pójść w drugą stronę. Taka jest ludzka natura, z którą nie sposób walczyć "

Książka pochłania, fascynuje. Zakochałam się w jej historii, w jej bohaterach, w świecie wykreowanym przez autorkę.
Całość recenzji można posłuchać na:
Link do kanału

Książka ma świetną akcję, która posuwa całą historię do przodu. Fabułą zaskakuje, w czasie czytania nie można być pewnym co będzie dalej. No i jest jeszcze okładka, w którą mogę się non stop wpatrywać;)
Polecam na 1000000000% ;)


ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI DZIĘKUJĘ AUTORCE

 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Rok wydania:2017
 Liczba stron: 222
 Moja ocena:10/10

Komentarze