[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Wojowniczka" Natasha Lucas Recenzja #1

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z książką polskiej autorki, którą pokochałam od pierwszych stron. Książka "Wojowniczka" opowiada historię znajomości silnej, pewnej siebie Sereny oraz tajemniczego, przystojnego Jace'a. Pomimo rasowych różnic Serena jest człowiekiem, a Jace członkiem Rasy.

"Ludzkiej natury nie da się oszukać. Postęp naukowy i cywilizacyjny nie wyeliminował wrodzonych wad charakteru. Człowiek mógł być dobry i życzliwy, ale mógł także pójść w drugą stronę. Taka jest ludzka natura, z którą nie sposób walczyć "

Książka pochłania, fascynuje. Zakochałam się w jej historii, w jej bohaterach, w świecie wykreowanym przez autorkę.
Całość recenzji można posłuchać na:
Link do kanału

Książka ma świetną akcję, która posuwa całą historię do przodu. Fabułą zaskakuje, w czasie czytania nie można być pewnym co będzie dalej. No i jest jeszcze okładka, w którą mogę się non stop wpatrywać;)
Polecam na 1000000000% ;)


ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI DZIĘKUJĘ AUTORCE

 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Rok wydania:2017
 Liczba stron: 222
 Moja ocena:10/10

Komentarze