„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Dotyk" Jus Accardo Recenzja #8Hej, witajcie

Dziś książka, która wzięłam do ręki ponieważ jej opis pasował do innej książki. Chciałam sprawdzić czy to jest kopia "Dotyku Julii" czy tylko łączą się w paru elementach.

Książka ta opowiada historię Deznee, której najlepszym zajęciem jest granie na nerwach swojego ojca. Pewnej nocy spotyka tajemniczego chłopaka, który jest ścigany przez uzbrojonych mężczyzn. Postanawia mu pomóc i w wyniku biegu wydarzeń musi razem z nim uciekać. Dzięki temu tajemniczemu chłopakowi ( Kalowi) Deznee odkrywa tajemnice skrywane przez jej ojca. Co ojciec przed nią ukrywa? Czy Kalowi uda się uciec? Czy będzie coś pomiędzy Kale a Deznee? Przeczytajcie sami;)

Książka, która ma świetnie opisane postacie, nie tylko głównych bohaterów. Czytając tę książkę można samemu odkrywać kto jest ten dobry , a kto zły.

Całości można posłuchać na:

Link do kanału

"On nie tylko patrzył, on widział. Jak nikt nigdy. To działało jak narkotyk. Potrzebowałam więcej i więcej. To mnie trochę przerażało. Kale dawał mi coś, czego nigdy nie miałam dosyć. Dawał mi nirwanę."Interesująca historia, którą warto poznać. Polecam;)

Trzymajcie się;)

Dane książki: 

Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 344
Moja ocena:10/10

Komentarze