[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Dotyk" Jus Accardo Recenzja #8Hej, witajcie

Dziś książka, która wzięłam do ręki ponieważ jej opis pasował do innej książki. Chciałam sprawdzić czy to jest kopia "Dotyku Julii" czy tylko łączą się w paru elementach.

Książka ta opowiada historię Deznee, której najlepszym zajęciem jest granie na nerwach swojego ojca. Pewnej nocy spotyka tajemniczego chłopaka, który jest ścigany przez uzbrojonych mężczyzn. Postanawia mu pomóc i w wyniku biegu wydarzeń musi razem z nim uciekać. Dzięki temu tajemniczemu chłopakowi ( Kalowi) Deznee odkrywa tajemnice skrywane przez jej ojca. Co ojciec przed nią ukrywa? Czy Kalowi uda się uciec? Czy będzie coś pomiędzy Kale a Deznee? Przeczytajcie sami;)

Książka, która ma świetnie opisane postacie, nie tylko głównych bohaterów. Czytając tę książkę można samemu odkrywać kto jest ten dobry , a kto zły.

Całości można posłuchać na:

Link do kanału

"On nie tylko patrzył, on widział. Jak nikt nigdy. To działało jak narkotyk. Potrzebowałam więcej i więcej. To mnie trochę przerażało. Kale dawał mi coś, czego nigdy nie miałam dosyć. Dawał mi nirwanę."Interesująca historia, którą warto poznać. Polecam;)

Trzymajcie się;)

Dane książki: 

Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 344
Moja ocena:10/10

Komentarze