„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Wampir pozna panią" Lynsay Sands Recenzja #4

Hej, witajcie;)
Dzisiejsza recenzja dotyczy książki, która jest trzecim tomem cyklu Ród Argeneau. Opowiada historię Lucerna, który jest autorem bardzo popularnych książek oraz Kate, która niedawno została jego redaktorką i próbuje namówić go na spotkania autorskie. Na każdy jej list pada jedna i ta sama odpowiedź:
"Szanowna Pani Leever.
Nie.
Z uszanowaniem,
Lucern Argeneau Toronto,
Ontario" 


Kate postanawia przyjechać do niego, aby osobiście przekonać go do spotkań. Czy jej się uda? I co z tego wszystkiego wyjdzie?O dziwo książka przypadła mi do gustu pomimo wad, które w niej znalazłam. Na pewno przeczytam cały cykl:)

Całość recenzji możecie posłuchać tu:

Link do recenzji
"Postaraj się nie pogryźć mojego gościa, nawet jeśli sam będzie się

o to prosić."
Polecam przeczytać miłośnikom wampirów, bo ta książka przedstawia inny punkt widzenia dotyczący wampirów.

Trzymajcie się:)

Dane książki:

Wydawnictwo:Prószyński i S-ka

Rok Wydania: 2013

Ilość stron: 384
Moja ocena: 6/10

Komentarze