[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Wampir pozna panią" Lynsay Sands Recenzja #4

Hej, witajcie;)
Dzisiejsza recenzja dotyczy książki, która jest trzecim tomem cyklu Ród Argeneau. Opowiada historię Lucerna, który jest autorem bardzo popularnych książek oraz Kate, która niedawno została jego redaktorką i próbuje namówić go na spotkania autorskie. Na każdy jej list pada jedna i ta sama odpowiedź:
"Szanowna Pani Leever.
Nie.
Z uszanowaniem,
Lucern Argeneau Toronto,
Ontario" 


Kate postanawia przyjechać do niego, aby osobiście przekonać go do spotkań. Czy jej się uda? I co z tego wszystkiego wyjdzie?O dziwo książka przypadła mi do gustu pomimo wad, które w niej znalazłam. Na pewno przeczytam cały cykl:)

Całość recenzji możecie posłuchać tu:

Link do recenzji
"Postaraj się nie pogryźć mojego gościa, nawet jeśli sam będzie się

o to prosić."
Polecam przeczytać miłośnikom wampirów, bo ta książka przedstawia inny punkt widzenia dotyczący wampirów.

Trzymajcie się:)

Dane książki:

Wydawnictwo:Prószyński i S-ka

Rok Wydania: 2013

Ilość stron: 384
Moja ocena: 6/10

Komentarze