[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Las Zębów i Rąk" Carrie Ryan Recenzja #5Hej, witajcieDziś mam dla Was książkę, która opisuje historię Mary. Dziewczyna żyje w wiosce, która jest otoczona przez las zamieszkały przez nieuświęconych (czyli dla mnie są o zombie). Mary straciła ojca, matkę,a jej brat nie bardzo chce z nią mieszkać. Jedynym wyborem, który jej pozostaje to udać się do Sióstr. Dowiaduję się tam różnych tajemnic, które rozbudzają jej marzenia o wydostaniu się z wioski. Czy jej się uda? Czy jej marzenia są słuszne i do spełnienia?

Przeczytajcie sami.

Jeśli chcecie przeczytać o nietypowej walce o marzenia to polecam tę książkę.
Całość można posłuchać:

Link do recenzji
"Obiecałam Travisowi, że nie porzucę nadziei. Obiecałam, że nie przehandluję marzeń za bezpieczeństwo."
Ta powieść mnie urzekła, ma to czego zawsze w książkach szukam. Polecam ją na 1000000%.
Trzymajcie się ;)Dane książki:

Wydawnictwo:Papierowy księżyc

Rok wydania:2011

Liczba stron:350

Moja ocena:10/10

Komentarze