[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Żar nocy" Sylvia June Day Recenzja #55

Hej, witajcie


Przychodzę do Was z recenzją drugiej części cyklu Strażników Snów.
Ta część opowiada losy Connora, który jest najlepszym przyjacielem Aidana Crossa.
Connor żyje w Zmierzchu, jest tam szczęśliwy. Lecz, gdy jego przyjacielowi grozi niebezpieczeństwo wyrusza on do świata ludzi, aby mu pomóc. W świecie ludzi spotyka Stacey, przyjaciółkę wybranki Crossa. Connorowi od razu "wpada ona w oko".
Co się między nimi działo? jakie niebezpieczeństwo grozi Crossowi?
Dowiedzcie się sami;)

W tej części dostała to czego brakowało mi w pierwszej, czyli więcej Zmierzchu. Akcja w tej książce ma idealne tempo  nie za szybkie i nie za wolne. Dzięki wciągającej fabule książkę czyta się szybko.
W tej książce przedstawiono, oprócz tajemnicy starszych, historię rodzącego się uczucia między Stacey, samotną matką, a Connorem. Ani jeden ani drugi nie bardzo chciał się wiązać, Stacey ze względu na to, że wcześniejsze jej związku kończyły się tak samo, a Connor zawsze był wolnym duchem. Lecz ich myślenie zmienia się z czasem jaki ze sobą spędzają.  Wspomniałam wcześniej o tajemnicy starszych. w tej części staję się ona coraz bardziej intrygująca. Dostajemy, wraz z bohaterami, kolejne strzępki informacji, które rodzą kolejne pytania bez odpowiedzi.

Po przeczytaniu tej cześć mam milion pytań i chce poznać odpowiedzi, więc na pewno sięgnę po kolejną część.
Bardzo dobra, a nawet ciut lepsza niż pierwsza cześć, kontynuacja. Podoba mi się ten motyw, że już nie Cross jest tym głównym bohaterem, lecz teraz jest nim Connor. Ciekawi mnie kto będzie w kolejne części;)
Polecam przeczytać, bo jest to książka warta uwagi;))
"Strzeż się Klucza, który otwiera drzwi i odsłania prawdę."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo:Akurat
Seria: "Strażnicy Snów"
 Rok wydania:2014
 Liczba stron:320
 Moja ocena:10/10

Komentarze