[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Zabójczyni" Sarah J. Maas Recenzja #67

Hej, witajcie
Kolejna książka autorstwa Sarah J. Maas.
Tym razem jest to zbiór opowiadań do cyklu "Szklany Tron" zebrane w jedną książkę. O dwóch już mówiłam wcześniej (Zabójczyni i władca piratówZabójczyni i Czerwona Pustynia). Teraz skupię się na 3 kolejnych, które bardziej rozjaśniają losy Celaeny przed historią ze "Szklanego Tronu".
Książka oprócz dwóch wcześniej wspomnianych opowiadaniach składa się jeszcze z  "Zabójczyni i Uzdrowicielka", "Zabójczyni i podziemny świat" oraz "Zabójczyni i imperium Adarlanu". Wszystkie opowiadają losy Zabójczyni przed tym jak została wyciągnięta z kopalni przez Doriana.  Rozszerza to czytelnikowi historię zawartą w serii Szklany Tron.

Fajnym zabiegiem jest to, że opowiadania ułożone są chronologicznie, dzięki czemu można traktować tą książkę jako historię podzieloną na rozdziały, a nie zbiór opowiadań.
W każdym tym opowiadaniu dowiadujemy się coraz więcej o przeszłości Celaeny, a także pojawiają się osoby, które czegoś uczą Zabójczynie.
Czytając te opowiadania widać przemianę Celaeny z dziewczynki w pewną siebie kobietę. Z tych wszystkich opowiadań najwięcej emocji wywołały u mnie dwa ostatnie.
Cieszy mnie fakt, że dzięki tym opowiadaniom dowiedziałam się historię miłość Sama i Celaeny.
Jak najbardziej polecam tą książkę każdemu. Dla fanów serii "Szklanego Tronu" jako uzupełnienie całej historii. A dla tych, którzy nie czytali jako początek przygody z historią Celaeny.
Polecam, polecam, polecam;))"Niemy Mistrz powiedział jej, że każdy człowiek inaczej radzi sobie z bólem, Niektórzy usiłują go utopić, inni zaczynają go kochać, a jeszcze inni pozwalają, by przekształcił się w furię."
 Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Wydawnictwo: Uroboros
Seria; "Szklany Tron"
 Rok wydania: 2016
Liczba stron:510
 Moja ocena:10/10

Komentarze