„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Zabójczyni" Sarah J. Maas Recenzja #67

Hej, witajcie
Kolejna książka autorstwa Sarah J. Maas.
Tym razem jest to zbiór opowiadań do cyklu "Szklany Tron" zebrane w jedną książkę. O dwóch już mówiłam wcześniej (Zabójczyni i władca piratówZabójczyni i Czerwona Pustynia). Teraz skupię się na 3 kolejnych, które bardziej rozjaśniają losy Celaeny przed historią ze "Szklanego Tronu".
Książka oprócz dwóch wcześniej wspomnianych opowiadaniach składa się jeszcze z  "Zabójczyni i Uzdrowicielka", "Zabójczyni i podziemny świat" oraz "Zabójczyni i imperium Adarlanu". Wszystkie opowiadają losy Zabójczyni przed tym jak została wyciągnięta z kopalni przez Doriana.  Rozszerza to czytelnikowi historię zawartą w serii Szklany Tron.

Fajnym zabiegiem jest to, że opowiadania ułożone są chronologicznie, dzięki czemu można traktować tą książkę jako historię podzieloną na rozdziały, a nie zbiór opowiadań.
W każdym tym opowiadaniu dowiadujemy się coraz więcej o przeszłości Celaeny, a także pojawiają się osoby, które czegoś uczą Zabójczynie.
Czytając te opowiadania widać przemianę Celaeny z dziewczynki w pewną siebie kobietę. Z tych wszystkich opowiadań najwięcej emocji wywołały u mnie dwa ostatnie.
Cieszy mnie fakt, że dzięki tym opowiadaniom dowiedziałam się historię miłość Sama i Celaeny.
Jak najbardziej polecam tą książkę każdemu. Dla fanów serii "Szklanego Tronu" jako uzupełnienie całej historii. A dla tych, którzy nie czytali jako początek przygody z historią Celaeny.
Polecam, polecam, polecam;))"Niemy Mistrz powiedział jej, że każdy człowiek inaczej radzi sobie z bólem, Niektórzy usiłują go utopić, inni zaczynają go kochać, a jeszcze inni pozwalają, by przekształcił się w furię."
 Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Wydawnictwo: Uroboros
Seria; "Szklany Tron"
 Rok wydania: 2016
Liczba stron:510
 Moja ocena:10/10

Komentarze