„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Zakazane życzenie" Jessica Khoury Recenzja #65

Hej, witajcie

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki portalowi czytampierwszy.pl
Książkę poleca jedna z moich ulubionych autorem pani Sarah J. Maas. Nie mogło więc być inaczej i ja też musiałam tą książkę przeczytać.

Książka opowiada historię wiekowego dżina Zahry, która przez pięćset lat byłą uwięziona w lampie, w miejscu niedostępnym dla nikogo.  Dzięki złodziejowi z ulicy, Aladynowi, odzyskuje wolność. Jednak jest ona powiązana z lampą i jej obowiązkiem jest spełnienie 3 życzeń osoby, która posiada jej lampę. Jednak za każde życzenie dana osoba musi zapłacić jakąś cenę.
Zahrze marzy się taka prawdziwa wolność, więc gdy szef/król dżinów proponuje jej układ, zgadza się  na niego. Pomimo ceny jaką może za to zapłacić.
Co kazał robić jej szef dżinów? Czy wykona dane zadanie? Co z jej związkiem z Aladynem?
Przekonajcie się sami, czytając tą pozycję.
Narratorem tej książki jest Zahara, dzięki czemu poznajemy jej myśli, uczucia, wspomnienia. Dzięki jej wspomnieniom oraz wstawkami z księgi poznajemy dlaczego Zahara została uwieziona na taki długi okres czasu.
Aladyn jest bardzo nieokrzesany, lekkomyślnym chłopcem, który dość często wpada wszelakie tarapaty. Na początku bardzo trudno było mi się do niego przyzwyczaić, ale potem nawet zyskał moją sympatię.
Co do Zahry. Polubiłam ją od pierwszych chwil, pomimo tego co mówią o dżinach. Ona jest inna, ma uczucia, które sprytnie ukrywa. Lecz widać je w jej wspomnieniach. Podczas całej tej historii widać jak dojrzewa, jak odkrywa siebie.
Historia ukazana w tej książce nie pozwala się od niej oderwać. Gdy zaczęłam ją czytać, pochłonęła mnie do tego stopnia, ze nie wiedziałam kiedy ją skończyłam. W książce zawarte są ciekawe zwroty akcji, które prowadzą do zakończenia. Zakończenia, którego nie da się przewidzieć, a które pięknie zamyka jedną drogę, a otwiera kolejną drogę.
Jest to cudowna opowieść pełna magii,a dzięki wątkom pobocznym, główna historią, jest pięknie dopełniona. Historia przenosi czytelnika w magiczny świat, gdzie o władze na światem walczą ludzie i dżiny. Warto poznać tą historię. Polecam ją przeczytać.
"Nie można wybrać swojego losu, ale można wybrać, kim staniemy się za jego sprawą." 

Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 352
Moja ocena:10/10

Komentarze