[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Zakazane życzenie" Jessica Khoury Recenzja #65

Hej, witajcie

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki portalowi czytampierwszy.pl
Książkę poleca jedna z moich ulubionych autorem pani Sarah J. Maas. Nie mogło więc być inaczej i ja też musiałam tą książkę przeczytać.

Książka opowiada historię wiekowego dżina Zahry, która przez pięćset lat byłą uwięziona w lampie, w miejscu niedostępnym dla nikogo.  Dzięki złodziejowi z ulicy, Aladynowi, odzyskuje wolność. Jednak jest ona powiązana z lampą i jej obowiązkiem jest spełnienie 3 życzeń osoby, która posiada jej lampę. Jednak za każde życzenie dana osoba musi zapłacić jakąś cenę.
Zahrze marzy się taka prawdziwa wolność, więc gdy szef/król dżinów proponuje jej układ, zgadza się  na niego. Pomimo ceny jaką może za to zapłacić.
Co kazał robić jej szef dżinów? Czy wykona dane zadanie? Co z jej związkiem z Aladynem?
Przekonajcie się sami, czytając tą pozycję.
Narratorem tej książki jest Zahara, dzięki czemu poznajemy jej myśli, uczucia, wspomnienia. Dzięki jej wspomnieniom oraz wstawkami z księgi poznajemy dlaczego Zahara została uwieziona na taki długi okres czasu.
Aladyn jest bardzo nieokrzesany, lekkomyślnym chłopcem, który dość często wpada wszelakie tarapaty. Na początku bardzo trudno było mi się do niego przyzwyczaić, ale potem nawet zyskał moją sympatię.
Co do Zahry. Polubiłam ją od pierwszych chwil, pomimo tego co mówią o dżinach. Ona jest inna, ma uczucia, które sprytnie ukrywa. Lecz widać je w jej wspomnieniach. Podczas całej tej historii widać jak dojrzewa, jak odkrywa siebie.
Historia ukazana w tej książce nie pozwala się od niej oderwać. Gdy zaczęłam ją czytać, pochłonęła mnie do tego stopnia, ze nie wiedziałam kiedy ją skończyłam. W książce zawarte są ciekawe zwroty akcji, które prowadzą do zakończenia. Zakończenia, którego nie da się przewidzieć, a które pięknie zamyka jedną drogę, a otwiera kolejną drogę.
Jest to cudowna opowieść pełna magii,a dzięki wątkom pobocznym, główna historią, jest pięknie dopełniona. Historia przenosi czytelnika w magiczny świat, gdzie o władze na światem walczą ludzie i dżiny. Warto poznać tą historię. Polecam ją przeczytać.
"Nie można wybrać swojego losu, ale można wybrać, kim staniemy się za jego sprawą." 

Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 352
Moja ocena:10/10

Komentarze