„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Księżyc i wampirzyca "J.R. Rain Recenzja #59

Hej, witajcie

Drugi tom przygód Sam znanej również jako Luna. Prywatnej detektyw, a zarazem wampirzycy.
Jedną z jej spraw, którą zajmie się w tej części jest wyśledzenie niebezpiecznego mafioza. Ów mafiozo skutecznie ucieka od kary za swoje czyny.
Drugą sprawą jest pomoc, a dokładniej ochrona kobiety nękanej przez byłego męża. Oprócz tych dwóch spraw zawodowych, jej czas zajmuje również próba rozwiązania sprawy rodzinnej.
Czy Sam da sobie ze wszystkim radę? Przekonajcie się sami;)

W tej części widzę zmianę w zachowaniu Sam, już nie jest tą zlęknioną kobietą. Nowa Sam, bardziej pewna siebie, umawia się ze swoim internetowym rozmówcą Kłem. Czy doszło do ich spotkania?
Czy wreszcie dowiemy się kim jest sławny Kieł?

Zakończenie mnie bardzo zaskakuje i pobudza apetyt na kolejną część.  Minusem tej części jest dziwne prawie samorozwiązanie jej spraw. Tak jakby wcale nie istniały. Takie trochę to mało rzeczywiste. Podczas czytania tej książki nadal mam niedosyt wampira. Ciągle Sam nie korzysta ze swoich mocy, tak jak powinna.
Pomimo tych wad jest to bardzo dobra kontynuacja, lecz mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze.

 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:G+J
Seria: Wampir do wynajęcia
 Rok wydania:2012
 Liczba stron:352
 Moja ocena:6/10

Komentarze