[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Księżyc i wampirzyca "J.R. Rain Recenzja #59

Hej, witajcie

Drugi tom przygód Sam znanej również jako Luna. Prywatnej detektyw, a zarazem wampirzycy.
Jedną z jej spraw, którą zajmie się w tej części jest wyśledzenie niebezpiecznego mafioza. Ów mafiozo skutecznie ucieka od kary za swoje czyny.
Drugą sprawą jest pomoc, a dokładniej ochrona kobiety nękanej przez byłego męża. Oprócz tych dwóch spraw zawodowych, jej czas zajmuje również próba rozwiązania sprawy rodzinnej.
Czy Sam da sobie ze wszystkim radę? Przekonajcie się sami;)

W tej części widzę zmianę w zachowaniu Sam, już nie jest tą zlęknioną kobietą. Nowa Sam, bardziej pewna siebie, umawia się ze swoim internetowym rozmówcą Kłem. Czy doszło do ich spotkania?
Czy wreszcie dowiemy się kim jest sławny Kieł?

Zakończenie mnie bardzo zaskakuje i pobudza apetyt na kolejną część.  Minusem tej części jest dziwne prawie samorozwiązanie jej spraw. Tak jakby wcale nie istniały. Takie trochę to mało rzeczywiste. Podczas czytania tej książki nadal mam niedosyt wampira. Ciągle Sam nie korzysta ze swoich mocy, tak jak powinna.
Pomimo tych wad jest to bardzo dobra kontynuacja, lecz mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze.

 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:G+J
Seria: Wampir do wynajęcia
 Rok wydania:2012
 Liczba stron:352
 Moja ocena:6/10

Komentarze