[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Podarunek śmierci" Bree Despain Recenzja #60

Hej, witajcie

Ostatni tom przygód Grace i Daniela.
Od czasu przemiany Daniel w wilka  minęło kilka dni. Grace jest bardzo zagubiona, nie wiem do końca co robić, komu ufać. Za wszelką cenę próbuje znaleźć jak pomóc Danielowi. Nie pomaga jej w tym fakt, że w jej miasteczku mają rozpocząć się polowania na wilki. A dokładnie na jednego, tego który wyje w pobliskim lesie. W tym okresie na jej głowę spada więcej zmartwień. Musi pomóc tym, których kocha. Ja k sobie poradzi Grace? Przekonajcie się sami;)

W tej cześć Grace pokazuje jak silna potrafi być w sytuacjach kryzysowych. Pomimo wszystkich problemów, jakie spadły jej na głowę, nie poddaje się, tylko dzielnie walczy. Podoba mi się jej postawa w tej części, pięknie definiuje słowa miłość, odwaga, poświęcenie. Jej zachowanie z tego tomu rekompensuje mi jej zachowania z poprzednich.
W tym tomie odkrywam wszystkie odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania. Jest to bardzo dobra kontynuacja, która stawia tą przysłowiową "kropkę nad i" dla całej historii.
Bardzo podoba mi się zakończenie tej historii, chodź nic na niego nie wskazywało. Jednak po przeczytaniu bardzo mi pasuje do tej historii, pięknie ją zamyka.
Długo tej historii nie zapomnę. Pozostanie ze mną w moich myślach.
Oczywiście polecam tą książkę jak i całą trylogię każdemu.
"Każdy krok wymaga decyzji, czy masz jeszcze siłę walczyć, czy już się poddajesz."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo:Galeria Książki
Seria: "Dziedzictwo mroku"
 Rok wydania: 2012
 Liczba stron:544
 Moja ocena:10/10

Komentarze