„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Podarunek śmierci" Bree Despain Recenzja #60

Hej, witajcie

Ostatni tom przygód Grace i Daniela.
Od czasu przemiany Daniel w wilka  minęło kilka dni. Grace jest bardzo zagubiona, nie wiem do końca co robić, komu ufać. Za wszelką cenę próbuje znaleźć jak pomóc Danielowi. Nie pomaga jej w tym fakt, że w jej miasteczku mają rozpocząć się polowania na wilki. A dokładnie na jednego, tego który wyje w pobliskim lesie. W tym okresie na jej głowę spada więcej zmartwień. Musi pomóc tym, których kocha. Ja k sobie poradzi Grace? Przekonajcie się sami;)

W tej cześć Grace pokazuje jak silna potrafi być w sytuacjach kryzysowych. Pomimo wszystkich problemów, jakie spadły jej na głowę, nie poddaje się, tylko dzielnie walczy. Podoba mi się jej postawa w tej części, pięknie definiuje słowa miłość, odwaga, poświęcenie. Jej zachowanie z tego tomu rekompensuje mi jej zachowania z poprzednich.
W tym tomie odkrywam wszystkie odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania. Jest to bardzo dobra kontynuacja, która stawia tą przysłowiową "kropkę nad i" dla całej historii.
Bardzo podoba mi się zakończenie tej historii, chodź nic na niego nie wskazywało. Jednak po przeczytaniu bardzo mi pasuje do tej historii, pięknie ją zamyka.
Długo tej historii nie zapomnę. Pozostanie ze mną w moich myślach.
Oczywiście polecam tą książkę jak i całą trylogię każdemu.
"Każdy krok wymaga decyzji, czy masz jeszcze siłę walczyć, czy już się poddajesz."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo:Galeria Książki
Seria: "Dziedzictwo mroku"
 Rok wydania: 2012
 Liczba stron:544
 Moja ocena:10/10

Komentarze