„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Piękne istoty" Kami Garcia, Margaret Stohl Recenzja #62

Hej, witajcie
Kolejny eksperyment, który trafił w moje ręce z powodu opisu, a dokładnie części jego: "(...) dajcie to fanom Czystej Krwi". Jestem fankom tego serialu jak i serii  książek na podstawie której powstał ten serial, więc musiałam to przeczytać.
Książka opowiada historię Ethana, który jest nastolatkiem. Od pewnego czasu śni mu się jeden i ten sam sen, w którym chce uratować pewną dziewczynę. W jego miasteczku pojawia się Lena, która skrywa jakąś tajemnicę.  Jej marzeniem jest wtopić się w tłum mieszkańców. Jednak nie do końca jej się to udaje. Ethana bardzo intryguje Lena, chce poznać jej tajemnice.
Co za tajemnice skrywa Lena? Czy Ethanowi uda się ją odkryć?? Przekonajcie się sami.

Niestety książka mnie zawiodła. Podczas czytania tej książki były momenty, kiedy chciałam ją zostawić. Nie zrobiłam jednak tego ponieważ za chwilę był fragment, który mnie zaintrygował. I tak się to przeplatało do końca książki.
Bardzo przeszkadza mi fakt, że wszystkiego dowiadujemy się z perspektywy Ethana, a nie Leny. Wydaje mi się, że gdyby narratorem byłą Lena książka zyskała by na tym.
Fajnie zapowiadające się zakończenie okazało się klapą. Całą książkę przygotowywano mnie jako czytelnika na to wydarzenie, kończące cały tom. a gdy nadeszło zostało tak opisane jako mało ważny epizod w życiu bohaterów. Bardzo to rozczarowuje.
Co do głównych bohaterów Ethana i Leny. Ethan irytuje mnie swoimi niektórymi odzywkami. Lena mnie ciekawi, chciałabym znać jej myśli. Jest dla mnie zagadką.
Ona jak i cała jej rodzina są zdecydowany plusem tej książki. Podziwiam ją, za jej determinację, ponieważ musi walczyć sama ze sobą i daje sobie z tym radę. 
Książkę czyta się dość szybko, nie umiem znaleźć w niej porównania do "Czystej Krwi". Bardzo trudno było mi ją ocenić i nadal biję się z myślami czy czytać kolejne dwie części.

"Samotność to obejmowanie kogoś, kogo kochasz. Gdy wiesz, że nigdy więcej nie obejmiesz go znowu"
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Łyński kamień
Seria:Kroniki Obdarzonych
 Rok wydania:2013
 Liczba stron:536
 Moja ocena: 5/10

Komentarze