„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Anioł Burz" Trudi Canavan Recenzaj #61

Hej, witajcie

Drugi tom serii Prawo Millenium. Dalsze losy Rielle i Tyena.
Zacznę o Tyena.
 Tyen został nauczycielem w prestiżowej szkole magii. pewnego dnia dociera do nich wiadomość, że Raen, władca światów, powrócił po wielu latach nieobecności. W szkole zapanował chaos, wszyscy uciekają, ponieważ jednym  z praw wprowadzonych przez Raen'a jest zakaz uczenia magii. Jednak Tyen nie ma dokąd wrócić, ponieważ to szkoła stanowiła dla niego wszystko. Nadal pamięta o obietnicy, którą złożył Velli, kobiecie zamienionej w książkę. Przed Tyen'em wiele trudnych decyzji, za każda w jakiś sposób musi zapłacić. Co zrobi? Przeczytajcie sami.

Co do Rielle.
Przez 5 lat mieszkała w świecie, do którego trafiła pod koniec pierwszej części. Do tego świata przybywa jej Anioł, który chce zabrać ją do swojego świata. Dlaczego chce ją zabrać? Bo Rielle okazuje się być kreatorką magii.
Kim jest Anioł? Czy Rielle pójdzie z nim? Jak losy Tyena i Rielle łączą się ze sobą?
Zapraszam do książki;)
Wykreowany przez autorkę świat tak wciąga, że nie wiadomo kiedy historia się kończy. Czytając tą książkę miałam wrażenie jak bym tam była. Zachwyca mnie ta mnogość światów, ludzi, kultur.
zakończenie szokuje, nic go nie zapowiada, nawet przez chwilę nic go nie zapowiada. Świetna kontynuacja, nawet lepsza od poprzedniej części.
Polecam przeczytać, warta uwagi;)


"Czas ma tendencję do przyspieszania, kiedy nie zwraca się na niego uwagi."

 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:Galeria Książki
Seria: Prawo Milenium
 Rok wydania:2015
 Liczba stron: 640
Moja ocena:10/10

Komentarze

 1. Ciekawa książka, interesuje mnie tak wysoka jej ocena. Może się skuszę. Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, polecam ;)
   Jest to drugi tom, więc zachęcam od rozpoczęcia przygody od "Złodziejska Magia"

   Usuń

Prześlij komentarz