[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Anioł Burz" Trudi Canavan Recenzaj #61

Hej, witajcie

Drugi tom serii Prawo Millenium. Dalsze losy Rielle i Tyena.
Zacznę o Tyena.
 Tyen został nauczycielem w prestiżowej szkole magii. pewnego dnia dociera do nich wiadomość, że Raen, władca światów, powrócił po wielu latach nieobecności. W szkole zapanował chaos, wszyscy uciekają, ponieważ jednym  z praw wprowadzonych przez Raen'a jest zakaz uczenia magii. Jednak Tyen nie ma dokąd wrócić, ponieważ to szkoła stanowiła dla niego wszystko. Nadal pamięta o obietnicy, którą złożył Velli, kobiecie zamienionej w książkę. Przed Tyen'em wiele trudnych decyzji, za każda w jakiś sposób musi zapłacić. Co zrobi? Przeczytajcie sami.

Co do Rielle.
Przez 5 lat mieszkała w świecie, do którego trafiła pod koniec pierwszej części. Do tego świata przybywa jej Anioł, który chce zabrać ją do swojego świata. Dlaczego chce ją zabrać? Bo Rielle okazuje się być kreatorką magii.
Kim jest Anioł? Czy Rielle pójdzie z nim? Jak losy Tyena i Rielle łączą się ze sobą?
Zapraszam do książki;)
Wykreowany przez autorkę świat tak wciąga, że nie wiadomo kiedy historia się kończy. Czytając tą książkę miałam wrażenie jak bym tam była. Zachwyca mnie ta mnogość światów, ludzi, kultur.
zakończenie szokuje, nic go nie zapowiada, nawet przez chwilę nic go nie zapowiada. Świetna kontynuacja, nawet lepsza od poprzedniej części.
Polecam przeczytać, warta uwagi;)


"Czas ma tendencję do przyspieszania, kiedy nie zwraca się na niego uwagi."

 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:Galeria Książki
Seria: Prawo Milenium
 Rok wydania:2015
 Liczba stron: 640
Moja ocena:10/10

Komentarze

 1. Ciekawa książka, interesuje mnie tak wysoka jej ocena. Może się skuszę. Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, polecam ;)
   Jest to drugi tom, więc zachęcam od rozpoczęcia przygody od "Złodziejska Magia"

   Usuń

Prześlij komentarz