[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Czerwona Królowa" Victoria Aveyard Recenzja #69

Hej, witajcie
Ostatnią książką w tym miesiącu a zarazem roku jest kolejny eksperyment. Pierwsze spotkanie z tą autorką. Czy udany?
Książka opowiada historię Mary, która pochodzi z niższej warstwy społeczne z Czerwonych. Z powodu braku pracy wraz z ukończeniem 18 lat będzie musiała udać się na wojnę. Ze swoim losem jest pogodzona i zbiera pieniądze, aby kupić siostrze na pamiątkę kolczyki. Pieniądze zbiera w jedyny jej znany sposób, czyli kradną je bogatszym Srebrnym. Pewnego razu zostaje przyłapana na tym, lecz nie zostaje ukarana. A dzięki tej "wpadce" jej los odmienia się o 180 stopni.
Co zyskała? Co musiała utracić? Czego się o sobie dowiedziała?
Przekonajcie się sami.
Mam problem z tą książką. Z jednej strony mam fajną, oryginalną historię, która mnie zaciekawiła.
Z drugiej strony bardzo niedopracowana, z której nieodpracowanie aż bije w oczy.  Niedokończone fajne wątki, urwane na początku, brak uczenia się na błędach.
Bardzo zawiodłam się na tej książce. I mocno zastanawiam się czy kontynuować dalej tą przygodę. Kusi mnie, bo książkę czytało się szybko. Podoba mi się historia, fajnie się kończy. Ale boje się, że dalej też będą takie niedociągnięcia i znowu to co się fajnie zapowiada zastąpi coś o wiele gorszego.
Nie jest to zła książka, ma potencjał i to duży. Trzeba tylko nad nią popracować.
"Stwarzanie nadziei, gdy w rzeczywistości jej nie ma, to okrucieństwo. Fałszywa wiara wywołuje rozczarowanie, ból i wściekłość, przez co niełatwe sprawy stają się jeszcze trudniejsze"
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Moondrive
Seria:"Czerwona Krokowa"
Rok wydania: 2015
Liczba stron:488
 Moja ocena:3/10

Komentarze

 1. Powiem ci, że mam ogromny dylemat od bardzo długiego czasu dotyczący właśnie tej serii (a raczej trylogii).. nie ma recenzji która by mnie przekonała na 100% że warto to przeczytać...
  Może i dobrze przynajmniej się nie zawiodę😄

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie
  Bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam teraz dylemat, czy dać jej dalej szanse 9 może się rozkręci) czy odpuścić

   Usuń

Prześlij komentarz