[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Wędrówka przez sen" Josephine Angelini Recenzja #58

Hej, witajcie


Drugi tom historii o Sukcesorach. Wracam tym samym do mitologii i do historii Heleny i Lucasa.
Wydarzenia w tej części zaczynają się tydzień po zakończeniu poprzedniej. Jak dobrze wiecie, z poprzedniej części, Helena okazuje się Podziemnym Wędrowcem. Tylko ona może uwolnić Sukcesorów od klątwy Erynii. Podejmuje się tej misji, która powoli ją wykańcza. Jej mam wysyła je do pomocy pewnego tajemniczego chłopaka, który nie jest Podziemnym Wędrowcem, ale może tam się znaleźć. Ten nieznajomy chce pomóc Helenie w jej misji, a zarazem ma też nowe informację, które zaskoczą wszystkich. Kim on jest i jakie ma informację? Przekonajcie się sami.

Co do "związku" Heleny z Lucasem. Lucas za wszelką cenę chce, aby Helena go znienawidziła. Zaczyna zachowywać się bardzo nieznośnie. Według mnie mógł zrobić to inaczej, a nie traktować Heleny jak małej, głupiej dziewczynki.
Jest to bardzo dobra kontynuacja, z niecierpliwością czekam na kolejną cześć, aby dopełnić całą historię. W tej części dużo się dzieje. Pomijając fakt, że przez większość książki Lucas działa mi na nerwy.  Pomocnik Heleny pomimo, że dopiero się pojawił zdobył moją sympatię. Widać jak bardzo chce pomóc Helenie w realizacji jej celu. Zakończenie doprowadza do długofalowego szoku, bo nic takie zakończenia nie zapowiedziało. Trzecia cześć zapowiada się bardzo ciekawie.
Książkę czyta się bardzo szybko, akcja powoli nabiera tempa, aby na końcu wmurować. Fabuła wciąga i nie puszcza.

Polecam tą książkę jak i całą trylogię.
Jeśli chcecie przenieść się do mitologicznej krainy, ta część Wam to zagwarantuje. Przez większość część książki znajdujemy się w Podziemiu. No i pojawia się tam pewien przystojny, mitologiczny Pan;))
"Jak mam o tobie zapomnieć? Jesteś częścią mnie. Żeby cię zapomnieć, musiałabym zapomnieć o sobie."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Seria: "Spętani przez Bogów"
 Rok wydania:  2012
Liczba stron: 366
Moja ocena:10/10

Komentarze