„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Wędrówka przez sen" Josephine Angelini Recenzja #58

Hej, witajcie


Drugi tom historii o Sukcesorach. Wracam tym samym do mitologii i do historii Heleny i Lucasa.
Wydarzenia w tej części zaczynają się tydzień po zakończeniu poprzedniej. Jak dobrze wiecie, z poprzedniej części, Helena okazuje się Podziemnym Wędrowcem. Tylko ona może uwolnić Sukcesorów od klątwy Erynii. Podejmuje się tej misji, która powoli ją wykańcza. Jej mam wysyła je do pomocy pewnego tajemniczego chłopaka, który nie jest Podziemnym Wędrowcem, ale może tam się znaleźć. Ten nieznajomy chce pomóc Helenie w jej misji, a zarazem ma też nowe informację, które zaskoczą wszystkich. Kim on jest i jakie ma informację? Przekonajcie się sami.

Co do "związku" Heleny z Lucasem. Lucas za wszelką cenę chce, aby Helena go znienawidziła. Zaczyna zachowywać się bardzo nieznośnie. Według mnie mógł zrobić to inaczej, a nie traktować Heleny jak małej, głupiej dziewczynki.
Jest to bardzo dobra kontynuacja, z niecierpliwością czekam na kolejną cześć, aby dopełnić całą historię. W tej części dużo się dzieje. Pomijając fakt, że przez większość książki Lucas działa mi na nerwy.  Pomocnik Heleny pomimo, że dopiero się pojawił zdobył moją sympatię. Widać jak bardzo chce pomóc Helenie w realizacji jej celu. Zakończenie doprowadza do długofalowego szoku, bo nic takie zakończenia nie zapowiedziało. Trzecia cześć zapowiada się bardzo ciekawie.
Książkę czyta się bardzo szybko, akcja powoli nabiera tempa, aby na końcu wmurować. Fabuła wciąga i nie puszcza.

Polecam tą książkę jak i całą trylogię.
Jeśli chcecie przenieść się do mitologicznej krainy, ta część Wam to zagwarantuje. Przez większość część książki znajdujemy się w Podziemiu. No i pojawia się tam pewien przystojny, mitologiczny Pan;))
"Jak mam o tobie zapomnieć? Jesteś częścią mnie. Żeby cię zapomnieć, musiałabym zapomnieć o sobie."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Seria: "Spętani przez Bogów"
 Rok wydania:  2012
Liczba stron: 366
Moja ocena:10/10

Komentarze