[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Zabójczyni i władca piratów" Sarah J. Maas Recenzja #49

Hej, witajcie

           

Pierwsza z nowelek o Celaenie. 
Dzięki tym nowelką dowiadujemy się o niej więcej. Co robiła zanim została wyciągnięta z więzienia przez Doriana. 

Dziś mam dla Was krótką recenzję "Zabójczyni i władca piratów", jutro "Zabójczyni i czerwona pustynia", a reszta w grudniu już w całości.

Nie chce opowiadać co się tam dokładnie dzieje, bo ta książka jest warta przeczytania. Chodź jest krótka wciąga od razu. Ukazuje ona jaka jest Celaena. Jest ona osobom troszczącą się o innych, pomimo konsekwencji stara się pomóc osobom, którzy mają gorzej od niej.
Nie da się tej książki odłożyć ani na chwile dopóki się jej nie skończy. Bardzo fajne dopełnienia części historii i zaostrza apetyt na resztę.
Jak zwykle więcej na: Link do kanału

"-Sam? -wyszeptała w jego klatkę piersiową
-hmm? Odsunęła się od niego, wydostając się z jego ramion.
-Jeśli kiedykolwiek komuś powiesz, że cię objęłam... wypatroszę cię."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Szklany Tron  
Rok wydania:2013
 Liczba stron: 98
Moja ocena:10/10

Komentarze