„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Zabójczyni i władca piratów" Sarah J. Maas Recenzja #49

Hej, witajcie

           

Pierwsza z nowelek o Celaenie. 
Dzięki tym nowelką dowiadujemy się o niej więcej. Co robiła zanim została wyciągnięta z więzienia przez Doriana. 

Dziś mam dla Was krótką recenzję "Zabójczyni i władca piratów", jutro "Zabójczyni i czerwona pustynia", a reszta w grudniu już w całości.

Nie chce opowiadać co się tam dokładnie dzieje, bo ta książka jest warta przeczytania. Chodź jest krótka wciąga od razu. Ukazuje ona jaka jest Celaena. Jest ona osobom troszczącą się o innych, pomimo konsekwencji stara się pomóc osobom, którzy mają gorzej od niej.
Nie da się tej książki odłożyć ani na chwile dopóki się jej nie skończy. Bardzo fajne dopełnienia części historii i zaostrza apetyt na resztę.
Jak zwykle więcej na: Link do kanału

"-Sam? -wyszeptała w jego klatkę piersiową
-hmm? Odsunęła się od niego, wydostając się z jego ramion.
-Jeśli kiedykolwiek komuś powiesz, że cię objęłam... wypatroszę cię."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Szklany Tron  
Rok wydania:2013
 Liczba stron: 98
Moja ocena:10/10

Komentarze