„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

Toksyna Jus Accardo Recenzja # 48

Hej, witajcie
Drugi tom przygód Dez i Kale'go. Jak pamiętacie na koniec pierwszej części Dez uratowała Kale'go, ale coś musi poświęcić. Tym czymś jest możliwość dotykania się bez bólu. ( Małe przypomnienie Kale posiada dar- zabija dotykiem i do tej pory tylko Dez mogła to przeżyć).
Gdyby tego było mało Dez zaczyna mieć problemy ze swoją mocą, a na dodatek została zarażona i może umrzeć. Jedyną osobom, która może ją uratować jest jej ojciec.
Co zrobi Dez? Przekonajcie się sami.

Jest to naprawdę dobra kontynuacja, Od początku zaciekawia, intryguje. Trzyma w napięciu do końca.
Poprzeczka została podniesiona tak wysoko,że już chcę kolejną część.
W tej części czytelnik może poznać bohaterów, których już wcześniej poznano, a także pojawiają się nowi ( dopełniają całość).
Książka pochłania, przeżuwa i wypluwa na koniec z takim niedosytem, że chce więcej i więcej.

Książka lepsza niż jej poprzedniczka i obiecuje wiele dla następczyni.
Polecam, polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
Ta seria stała się moją ulubioną od pierwszej części, a teraz to już przepadłam.
Reszta jak zwykle na: Link do kanału
"Ty jesteś moją ścieżką do prawdziwego życia. Ty jesteś moim normalnym życiem."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Dreams
Seria: Denazen
 Rok wydania:213
 Liczba stron:416
 Moja ocena:10/10

Komentarze