„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Origin" Jennifer L. Armentrout Recenzja #53

Hej, witajcie
Kolejna cześć przygód Daemona i Kate. Jak pamiętacie z poprzedniej części Kate zostaje zatrzymana przez organizację Daedalus , a Daemon postanawia za wszelką cenę ją odzyskać. Co wymyślił? Musicie przekonać się sami, bo nie chce tu nic zdradzać, bo wszystko jest spojlerem;)

Mogę powiedzieć tyle, że zrobił najgłupszą z możliwych rzeczy.Pomimo tej swojej głupoty nadal jest tym moim, ukochanym Daemonem, którym był od pierwszej części.

Oprócz dobrze znanych bohaterów z poprzednich cześć pojawia się tu bardzo ciekawa postać. Pewnego strażnika, który nie do końca jest człowiekiem... . Bardzo mnie zaintrygował mnie swoim zachowaniem i nawet go za to polubiłam. Pojawia się tu jeszcze Luke, którego poznajemy w poprzedniej części. Bardzo podoba mi się jego zachowanie, a na dodatek jego poczucie humoru dopełnia wszystko.

W tej części jest podział na narracje ze strony Kate i Daemona, co pozwala mi dogłębnie zrozumieć całą przedstawioną tu sytuację.

Odkrywamy też dlaczego, tak naprawdę, działa ta organizacja.Ostrzegam książka wciąga od początku i nie puszcza, a zakończenie wbiło mnie już nie w fotel, a w ziemię trzy piętra niżej. Moja szczęka prawie wyleciała z "zawiasów", gdy czytałam to zakończenie. Nie mogę się doczekać co się dzieje dalej, bo to co autorka wymyśliła na koniec tej części pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi.

Formalnością jest fakt, że Daemona nadal kocham, lecz zaczyna mieć poważną konkurencję ;))

Polecam ją z całego serca, ale uprzedzam kac książkowym murowany.
"Zawsze jest wybór. To jedyna rzecz, której nikt nam nie może odebrać."

 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Filia
Seria: Lux
Rok wydania:2015
 Liczba stron:464
 Moja ocena:10/10

Komentarze