[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Zabójczyni i Czerwona Pustynia" Sarah J. Maas Recenzja #50

Hej, witajcieDruga nowelka opowiadająca losy Celaeny. Tym razem zostaje wysłana do Niemego Mistrza, aby ten ją szkolił i wystawił jej list polecający. Bez niego nie ma po co wracać do Gildy Zabójców. Jej wyprawa ma na celu utemperowania jej charakteru i ukarania za to co zrobiła podczas wyprawy do władcy piratów.
Jakie przygody ją tam spotkały? Przeczytajcie sami;)

Kolejna nowelka, która odsłania nieco więcej sekretów z życia Zabójczyni.
Po przeczytaniu tej nowelki lepiej rozumiem jej postępowanie w tej głównej serii czyli. "Szklany Tron".
Polecam przeczytać, czyta się ja bardzo szybko. Pochłania tak samo jak jej poprzedniczka. Nie dało jej się odłożyć jak się jej nie skończy.

Krótka recenzja, bo i krótka historia. Nie chce zdradzać za wiele, bo nie chce odbierać Wam przyjemności z czytania;)
Jak zwykle więcej na: Link do kanału
"Jeśli nauczysz się znosić swój ból, będziesz w stanie przetrwać wszystko. Niektórzy ludzie wchłaniają cierpienie, przyzwyczajają się do niego, a nawet zaczynają je kochać. Inni pogrążają się w rozpaczy lub jakoś o nim zapominają. Jeszcze inni przekuwają swój ból w gniew. Ansel zaś pozwoliła na to, aby jej ból przerodził się w nienawiść i pochłonął ją do tego stopnia, że stała się kimś innym, osobą, którą stać się na pewno nie chciała."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:Uroboros
Seria: Szklany Tron
 Rok wydania:2014
 Liczba stron: 136
Moja ocena:10/10

Komentarze