„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Zabójczyni i Czerwona Pustynia" Sarah J. Maas Recenzja #50

Hej, witajcieDruga nowelka opowiadająca losy Celaeny. Tym razem zostaje wysłana do Niemego Mistrza, aby ten ją szkolił i wystawił jej list polecający. Bez niego nie ma po co wracać do Gildy Zabójców. Jej wyprawa ma na celu utemperowania jej charakteru i ukarania za to co zrobiła podczas wyprawy do władcy piratów.
Jakie przygody ją tam spotkały? Przeczytajcie sami;)

Kolejna nowelka, która odsłania nieco więcej sekretów z życia Zabójczyni.
Po przeczytaniu tej nowelki lepiej rozumiem jej postępowanie w tej głównej serii czyli. "Szklany Tron".
Polecam przeczytać, czyta się ja bardzo szybko. Pochłania tak samo jak jej poprzedniczka. Nie dało jej się odłożyć jak się jej nie skończy.

Krótka recenzja, bo i krótka historia. Nie chce zdradzać za wiele, bo nie chce odbierać Wam przyjemności z czytania;)
Jak zwykle więcej na: Link do kanału
"Jeśli nauczysz się znosić swój ból, będziesz w stanie przetrwać wszystko. Niektórzy ludzie wchłaniają cierpienie, przyzwyczajają się do niego, a nawet zaczynają je kochać. Inni pogrążają się w rozpaczy lub jakoś o nim zapominają. Jeszcze inni przekuwają swój ból w gniew. Ansel zaś pozwoliła na to, aby jej ból przerodził się w nienawiść i pochłonął ją do tego stopnia, że stała się kimś innym, osobą, którą stać się na pewno nie chciała."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:Uroboros
Seria: Szklany Tron
 Rok wydania:2014
 Liczba stron: 136
Moja ocena:10/10

Komentarze