[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Głębia" Tricia Rayburn Recenzja #43

Hej, witajcie

Dziś mam dla Was drugą część przygód Vanessy.
Książka ta opowiada historię po zamrożeniu wód zatoki i uwięzieniu w nim syren. Vanessa wraca do rzeczywistości, domu, szkoły. A jej chłopak Simon stara się pomóc w tym trudnym czasie, ale nie do końca wie co Vanessa ukrywa.
Vanessa ukrywa to kim się stała pod koniec tamtej części. A stała się syreną.
Na dodatek zatoka zaczyna topnieć, a syreny tam uwięzione uciekają.
Co się stanie dalej? Czy Vanessa wyjawi swój sekret? Czy uratuje świat przed syrenami?

W tej części skupiamy się na emocjach Vanessy. Co czuje, myśli.
Książka łączy ze sobą istoty nadprzyrodzone, romantyczność, przygodę. Niestety główna bohaterka, a dokładnie jej kopanie pod sobą dołu przez źle podjęte decyzje. Tak mocno cała uwaga skupia się na głównej bohaterce, że nie "widać" innych bohaterów.

Pomimo ciekawej historii i wartkiej akcji nie porwała mnie aż tak mocno. Polecam każdemu, kto uwielbia mityczne istoty, bo w ogólnym rozrachunku nie jest to zła książka. Gdyby chodź trochę zmienić narracje, może dodać drugiego narratora?
Jednak zaciekawiło mnie zakończenie więc na pewno przeczytam kolejną część, bo chce poznać zakończenie tej historii.
Więcej jak zwykle na: Link do kanału
"Kiedy nadchodzi fala, masz dwa wyjścia: albo stać w miejscu i pozwolić, obmyła cię woda, a twoje stopy głębiej zapadały się w mokry piasek ... albo możesz usunąć się jej z drogi. Odejść w głąb plaży albo całkiem ją opuścić, jeśli zechcesz. Najważniejsze to nie utknąć."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie 
 Rok wydania:2012
 Liczba stron: 368
Moja ocena:6/10

Komentarze