„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Głębia" Tricia Rayburn Recenzja #43

Hej, witajcie

Dziś mam dla Was drugą część przygód Vanessy.
Książka ta opowiada historię po zamrożeniu wód zatoki i uwięzieniu w nim syren. Vanessa wraca do rzeczywistości, domu, szkoły. A jej chłopak Simon stara się pomóc w tym trudnym czasie, ale nie do końca wie co Vanessa ukrywa.
Vanessa ukrywa to kim się stała pod koniec tamtej części. A stała się syreną.
Na dodatek zatoka zaczyna topnieć, a syreny tam uwięzione uciekają.
Co się stanie dalej? Czy Vanessa wyjawi swój sekret? Czy uratuje świat przed syrenami?

W tej części skupiamy się na emocjach Vanessy. Co czuje, myśli.
Książka łączy ze sobą istoty nadprzyrodzone, romantyczność, przygodę. Niestety główna bohaterka, a dokładnie jej kopanie pod sobą dołu przez źle podjęte decyzje. Tak mocno cała uwaga skupia się na głównej bohaterce, że nie "widać" innych bohaterów.

Pomimo ciekawej historii i wartkiej akcji nie porwała mnie aż tak mocno. Polecam każdemu, kto uwielbia mityczne istoty, bo w ogólnym rozrachunku nie jest to zła książka. Gdyby chodź trochę zmienić narracje, może dodać drugiego narratora?
Jednak zaciekawiło mnie zakończenie więc na pewno przeczytam kolejną część, bo chce poznać zakończenie tej historii.
Więcej jak zwykle na: Link do kanału
"Kiedy nadchodzi fala, masz dwa wyjścia: albo stać w miejscu i pozwolić, obmyła cię woda, a twoje stopy głębiej zapadały się w mokry piasek ... albo możesz usunąć się jej z drogi. Odejść w głąb plaży albo całkiem ją opuścić, jeśli zechcesz. Najważniejsze to nie utknąć."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie 
 Rok wydania:2012
 Liczba stron: 368
Moja ocena:6/10

Komentarze