[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Łaska utracona" Bree Despain Recenzja #42

Hej, witajcie


Moją pierwszą recenzją listopadową to recenzja drugiej części książki "Dziedzictwo mroku".
Jak pamiętacie na koniec tamtej części Grace uratowała Daniela, ale niestety sama stała się wilkołakiem, bo zaraził ją jej brat.
Od tych wydarzeń minęło 10 miesięcy brat Grace zaginał, ojciec go szuka, a matka ma różne nastroje. Grace podczas wszystkich sytuacji wspiera Daniel, który wziął sobie za zadanie nauczenie Grace panowania nad jej mocami. Jednak z różnych względów Daniel zaprzestaje nauki Grace, która znajduję inną osobę jako nauczyciela. Jej nowy nauczyciel chce, aby Grace stała się Niebiańskim Ogarem.
Co się działo dalej? Przekonajcie się sami;)Nienawidzę autorki za to jak zakończyła tą część. To powinno być zabronione ;)
W tej części jest wszystko. Tajemnica, nowe ciekawe postacie, nietypowe zdarzenia i trzymająca w napięciu akcja.
To co mnie wkurza to Grace, która uważa się za najmądrzejszą. A także brakuje mi Daniela.
Jednak jest to bardzo dobra kontynuacja historii Grace i Daniela. Zakończenie zachęca wręcz zmusza do przeczytania kolejnej części.


Czyta się ją bardzo szybko, a całość dopełnia prosta i piękna okładka.
Polecam cała serię. Piękna historia warta poznania.
reszta jak zwykle na kanale: Link do recenzji na kanale

"Jeśli wpuścisz do serca złość, ona zniszczy twoją zdolność do kochania."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Galeria Książki
 Rok wydania: 2011
Liczba stron: 512
Moja ocena:9/10

Komentarze