„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Łaska utracona" Bree Despain Recenzja #42

Hej, witajcie


Moją pierwszą recenzją listopadową to recenzja drugiej części książki "Dziedzictwo mroku".
Jak pamiętacie na koniec tamtej części Grace uratowała Daniela, ale niestety sama stała się wilkołakiem, bo zaraził ją jej brat.
Od tych wydarzeń minęło 10 miesięcy brat Grace zaginał, ojciec go szuka, a matka ma różne nastroje. Grace podczas wszystkich sytuacji wspiera Daniel, który wziął sobie za zadanie nauczenie Grace panowania nad jej mocami. Jednak z różnych względów Daniel zaprzestaje nauki Grace, która znajduję inną osobę jako nauczyciela. Jej nowy nauczyciel chce, aby Grace stała się Niebiańskim Ogarem.
Co się działo dalej? Przekonajcie się sami;)Nienawidzę autorki za to jak zakończyła tą część. To powinno być zabronione ;)
W tej części jest wszystko. Tajemnica, nowe ciekawe postacie, nietypowe zdarzenia i trzymająca w napięciu akcja.
To co mnie wkurza to Grace, która uważa się za najmądrzejszą. A także brakuje mi Daniela.
Jednak jest to bardzo dobra kontynuacja historii Grace i Daniela. Zakończenie zachęca wręcz zmusza do przeczytania kolejnej części.


Czyta się ją bardzo szybko, a całość dopełnia prosta i piękna okładka.
Polecam cała serię. Piękna historia warta poznania.
reszta jak zwykle na kanale: Link do recenzji na kanale

"Jeśli wpuścisz do serca złość, ona zniszczy twoją zdolność do kochania."
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Galeria Książki
 Rok wydania: 2011
Liczba stron: 512
Moja ocena:9/10

Komentarze