„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Naznaczeni śmiercią" Veronica Roth Recenzja #44

Hej, witajcie

Recenzja tej książki kończy moją przygodę z Veronivcą Roth. 
"Naznaczeni śmiercią" opowiada historię Akosa i Cyry, których losy zostały połączone. Pomimo tego, że pochodzą z dwóch wrogich narodów.


Akos jest synem wyroczni, która uczy go przygotowywania wielu przydatnych mikstur. Darem Akosa jest przerywanie nurtu. Czyli pod wpływem dotyku Akos potrafi zatrzymać każdy dar. Pewnego dnia on i jego brat zostają porwani przez władce Shotet, ponieważ brat Akosa może odwrócić los władcy Shotet. A Akos staje się służącym i towarzyszem Cyry. Dzięki niemu Cyra może "odpocząć" od swojego daru. 
Cyra jest siostrą władcy Shotet, a jej darem jest zadawaniu sobie i innym. Swoim darem może zabijać, z czego korzysta jej brat.Traktuje ją jak kata, a ona się na to zgadza, ponieważ w swojej przeszłości zrobiła coś, za co lud by ją znienawidził.


Fajna historia, tylko źle napisana. Bez emocji, zaciekawienia. Gdy ta historia zaczynała mnie ciekawić okazało się, że to już prawie koniec książki. Jednak nie zaciekawiło mnie na tyle,aby wziąć do ręki kolejną cześć. 
Bardzo trudno mi komuś tą książkę polecić. Jeśli macie trochę czasu to sami się przekonajcie jak z tą książką jest. Ja na tej książce kończę przygodę z tą autorką. Więcej na :Link do kanału

"Po raz pierwszy zrozumiałam, jak cienka granica oddziela strach od miłości, respekt od uwielbienia."
Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Jaguar
 Rok wydania: 2017
Liczba stron: 534
 Moja ocena:2/10

Komentarze