[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Naznaczeni śmiercią" Veronica Roth Recenzja #44

Hej, witajcie

Recenzja tej książki kończy moją przygodę z Veronivcą Roth. 
"Naznaczeni śmiercią" opowiada historię Akosa i Cyry, których losy zostały połączone. Pomimo tego, że pochodzą z dwóch wrogich narodów.


Akos jest synem wyroczni, która uczy go przygotowywania wielu przydatnych mikstur. Darem Akosa jest przerywanie nurtu. Czyli pod wpływem dotyku Akos potrafi zatrzymać każdy dar. Pewnego dnia on i jego brat zostają porwani przez władce Shotet, ponieważ brat Akosa może odwrócić los władcy Shotet. A Akos staje się służącym i towarzyszem Cyry. Dzięki niemu Cyra może "odpocząć" od swojego daru. 
Cyra jest siostrą władcy Shotet, a jej darem jest zadawaniu sobie i innym. Swoim darem może zabijać, z czego korzysta jej brat.Traktuje ją jak kata, a ona się na to zgadza, ponieważ w swojej przeszłości zrobiła coś, za co lud by ją znienawidził.


Fajna historia, tylko źle napisana. Bez emocji, zaciekawienia. Gdy ta historia zaczynała mnie ciekawić okazało się, że to już prawie koniec książki. Jednak nie zaciekawiło mnie na tyle,aby wziąć do ręki kolejną cześć. 
Bardzo trudno mi komuś tą książkę polecić. Jeśli macie trochę czasu to sami się przekonajcie jak z tą książką jest. Ja na tej książce kończę przygodę z tą autorką. Więcej na :Link do kanału

"Po raz pierwszy zrozumiałam, jak cienka granica oddziela strach od miłości, respekt od uwielbienia."
Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Jaguar
 Rok wydania: 2017
Liczba stron: 534
 Moja ocena:2/10

Komentarze