[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Wilczyca” Katarzyna Berenika Miszczuk Recenzja #79

Hej, witajcie

Po poprzedniej części, która zaciekawiła mnie dziś przychodzę do Was z kolejną częścią.
Margo na koniec tamtego tomu została zarażona wirusem wilkołaka. I ciągle zastanawia się czy wirus się przyjął czy nie. Są wakacje, każdą chwilę Margo spędza ze swoim chłopakiem Maxem.
Wilki mają dość Instytutu, chcą być wolni. Postanawiają zniszczyć Instytut, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że w ich gronie jest szpieg. Co powoduje, że Instytut jest zawsze o krok przed nimi.
Kto szpieguje dla Instytutu? Czy wilki odzyskają wolność? Przekonajcie się sami;)

Książka, a dokładniej jej historia mnie zaskoczyła.  Ciekawa historia, która, nie od początku, wciągnęła mnie w swój świat. Trochę nudne było dla mnie ten opis wakacji Margo i Maxa, ale potem było tylko lepiej.  Zakończenie wprawiło mnie w zaszokowanie. Pomimo, że były w trakcie czytania przesłanki, ale pomyślałam o nich dopiero jak poznałam zakończenie.
Pojawiają się tu nowi bohaterowie, ale chyba tylko żeby wkurzyć. A największe zaskoczenie zapewnia mi jeden z bohaterów, których znam od pierwszej części. I to bohater, o którym nawet nie pomyślała bym.

Bardzo żałuje, że tej historii jest tylko dwie części, bo zakończenie daje wiele do myślenia. Z chęcią poznałabym co tam dalej się dzieje.
Fajna, lekka fabuła. Ciekawa akcja, przy której można spędzić miłe chwile.
Polecam przeczytać, książka jak i seria warta uwagi.

Jest to kolejna seria tej autorki, Krota przypadła mi do gustu. A na dodatek jest to polska autorka, co cieszy podwójnie. Oby było tak dalej;)


„Czy was też tak strasznie wkurzają optymiści?

Chodzi taki dookoła ciebie i ciągle się uśmiecha, a ty masz ochotę go udusić.”
 Trzymajcie się;) 

Dane książki:
 Wydawnictwo:Egmont Polska
Seria: Wilk
 Rok wydania:2009
 Liczba stron:439
 Moja ocena: 8/10

Komentarze