[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Nieziemska” Cynthia Hand Recenzja #77

Hej, witajcie

Mój kolejny eksperyment. Tym razem związany z aniołami.
Główną bohaterką tej historii jest Clara, która jest ćwierćaniołem.  Dowiedziała się tego niedawno, wie również, że niedługo będzie musiała spełnić pewien obowiązek. Obowiązek, który każdy anioł będący na ziemi musi spełnić. Jej misją okazuje się uratowanie chłopaka z płonącego lasu, a przynajmniej tak jej pokazują wizję. Gdy odkrywa gdzie ten chłopak mieszka, cała jej rodzina się tam przeprowadza.

Czy Clare uda się uratować chłopaka z wizji? Czy aby na pewno to jest jej misja?
Książka bardzo szybko wciąga w swój świat, ale ciągle podczas czytania jej miałam wrażenie, że skądś tą historię znam. A na pewno tej książki wcześniej nie czytałam. Pomimo tego jest to dobra książka. Nie na poziomie książki, od której nie mogę się oderwać ani na sekundę, ale na poziomie dobrej książki.

Zaintrygowało mnie zakończenie i zastanawiam się co będzie dalej. Na pewno niedługo przeczytam cześć drugą.
Fajnie wykreowany świat, dobrze napisani bohaterowie, którzy nie są przypadkowi. Każdy z nich cos do historii wnosi. Cieszy mnie fakt, że nie jest to kolejna z książek takich o „śłitaśnej miłości”.
Jestem oczarowana tą historią. Fajna. lekka książka, która szybko się czyta. Ciekawa, zaskakująca fabuła. Książka idealna na jeden wieczór.

Polecam przeczytać;)
"Jeśli nauka uczy nas czegokolwiek, to tego, że porażki powinniśmy przyjmować tak samo jak sukcesy - ze skromną godnością i wdziękiem"
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Seria; "Nieziemska"
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 400
Moja ocena:9/10

Komentarze

  1. Bardzo podobała mi się cała trylogia. Szkoda, że tak mało znana u nas i wydawnictwo nie wydało ostatniego tomu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też mi żal, że fajne serie są pomijane i nie wydawane do końca bo się nie opłaca

      Usuń

Prześlij komentarz