„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Nieziemska” Cynthia Hand Recenzja #77

Hej, witajcie

Mój kolejny eksperyment. Tym razem związany z aniołami.
Główną bohaterką tej historii jest Clara, która jest ćwierćaniołem.  Dowiedziała się tego niedawno, wie również, że niedługo będzie musiała spełnić pewien obowiązek. Obowiązek, który każdy anioł będący na ziemi musi spełnić. Jej misją okazuje się uratowanie chłopaka z płonącego lasu, a przynajmniej tak jej pokazują wizję. Gdy odkrywa gdzie ten chłopak mieszka, cała jej rodzina się tam przeprowadza.

Czy Clare uda się uratować chłopaka z wizji? Czy aby na pewno to jest jej misja?
Książka bardzo szybko wciąga w swój świat, ale ciągle podczas czytania jej miałam wrażenie, że skądś tą historię znam. A na pewno tej książki wcześniej nie czytałam. Pomimo tego jest to dobra książka. Nie na poziomie książki, od której nie mogę się oderwać ani na sekundę, ale na poziomie dobrej książki.

Zaintrygowało mnie zakończenie i zastanawiam się co będzie dalej. Na pewno niedługo przeczytam cześć drugą.
Fajnie wykreowany świat, dobrze napisani bohaterowie, którzy nie są przypadkowi. Każdy z nich cos do historii wnosi. Cieszy mnie fakt, że nie jest to kolejna z książek takich o „śłitaśnej miłości”.
Jestem oczarowana tą historią. Fajna. lekka książka, która szybko się czyta. Ciekawa, zaskakująca fabuła. Książka idealna na jeden wieczór.

Polecam przeczytać;)
"Jeśli nauka uczy nas czegokolwiek, to tego, że porażki powinniśmy przyjmować tak samo jak sukcesy - ze skromną godnością i wdziękiem"
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo: Amber
Seria; "Nieziemska"
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 400
Moja ocena:9/10

Komentarze

  1. Bardzo podobała mi się cała trylogia. Szkoda, że tak mało znana u nas i wydawnictwo nie wydało ostatniego tomu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też mi żal, że fajne serie są pomijane i nie wydawane do końca bo się nie opłaca

      Usuń

Prześlij komentarz