„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Trzy mroczne korony” Kendare Blake Recenzja #72

Hej, witajcie

Jakiś czas temu wzięli udział w akcji wydawnictwa Moondrive „Wydaj z nami”, po przeczytaniu opisu: 
  “Trzy mroczne królowe
w wąwozie się rodzą,
urocze trojaczki
nigdy się nie zgodzą.

Trzy mroczne siostry
słynące urodą,
dwie będą zgubione,
a jedna królową.”
stwierdziłam, że musze mieć tę książkę;)
„Trzy mroczne korony”  opowiadają historię 3 sióstr, które zostały w dzieciństwie rozdzielone, aby pod okiem opiekunów rozwijać swoje moce. Ponieważ w wieku 16 lat mają stoczyć bitwę o tron. I tak poznajemy Mirabelle ( władczynię żywiołów), Arsinoe (panią natury) oraz Katherinę (trucicielkę).


Ta część jest takim wprowadzeniem do całej historii. Dowiadujemy się z niej dużo o siostrach czego pragną, z czym się zmagają.
Książka ta wywołała u mnie mieszane uczucie. Z jednej strony fajny, oryginalny pomysł. Tajemniczy świat, trzy różne dwory, różne osobowości. Z drugiej strony podczas czytania tej książki czegoś mi brakowało.  Może jakiegoś zaskoczenia, bo niestety w większości ta historia była przewidywalna.  Niekiedy szokowała, ale tych scen było zdecydowanie mniej.  Może ja miałam za duże do niej oczekiwania, bo wydawało mi się, że znajdę na jej stronach brutalną walkę o władzę. A dostałam jedynie możliwość poznania sióstr.   Dopiero końcówka dała mi to czego pragnęłam. Mam nadzieje, ze druga część będzie lepsza.

Wszystkie trzy główne bohaterki są ciekawymi postaciami, każda ma coś co mnie do niej przyciągnęło. Jednak sympatią zapałałam do pani żywiołów. I to ją widziałabym na tronie.  Pięknym dopełnienie głównych bohaterek są ich dwory.
Jednak to co mnie wkurzało to urywanie wątków w najmniej odpowiednim momencie.
Jest to dobra powieść, ale nie taka która zdobyła moje serce. Mam nadzieję, ze druga część zrekompensuje mi tą pierwszą.
Polecam samemu przekonać się czy wpasuje się w Wasz gusty, bo pomysł jest naprawdę dobry;))
"Wszyscy mamy podwójną naturę.
Każdy dar jest jednocześnie jasny i mroczny." 
 Trzymajcie się;) 
Dane książki: 
Wydawnictwo: Moondrive
Rok wydania: 2017
 Liczba stron: 
Moja ocena:7/10

Komentarze