„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Oblivion” Jennifer L. Armentrout Recenzja #80

Hej, witajcie
Dziś z bananem na twarzy przychodzę do Was z recenzją dodatku do serii Lux. Są to przedstawione z perspektywy Daemona wydarzenia znane z pierwszej części, czyli Obsydianu.

Dzięki możliwości „wejścia” do głowy Daemon poznaje wytłumaczeń wielu jego zachowań. Chodź zakochałam się w nim na początku tej serii, ta cześć mnie tylko w tym umocniła.

Widzimy jak on od początku postrzega Kate, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Jakimi prawami się kieruje. Z czym walczy. Jaka hierarchia występuję między Luksjanami.
Pomimo, że znam tą historię dałam się w nią znowu wciągnąć. Razem z Daemon’em przeżyłam tą przygodę znowu.

Jestem oczarowana, tak jak całą serią. Świetny dodatek do całej historii. Piękne dopełnienie całości.

Polecam z całego serca polecam.
„Książki. Książki były wszędzie. Ułożony w stosy przez róg kanapy, w czystej stercie z pięć, stawiające czoło kręgosłupy. Dwa były na niskim stoliku. Jeden miał błyszczącą zakładkę sterczącą ze szczytu. Kolejne trzy były na niskim stoliku. Inny były w TV stojaku, i te również miały wrzuconą zakładkę. Czytała dwie książki naraz? Więcej? Ja ledwie mogłem przeczytać jedną.”

 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo:Filia
Seria: Lux
 Rok wydania:2016
 Liczba stron:396
 Moja ocena:10/10

Komentarze