„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Opposition” Jennifer L. Armentrout Recenzja #78

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was, z złamanym serce, z ostatnim tomem serii Lux. Ostatni tom przygód Daemona i Katy
.
Jak pamiętacie na koniec poprzedniej części Luksjanie przybyli na Ziemie. Zaczęli „przejmować” ludzkie ciała, zabijając przy tym ludzi. Wbrew swojej woli musieli do nich dołączyć Daemon, Dee i Dawson. Katy jest załamana, chce za wszelka cenę pomóc. Przez co wpada w kłopoty, których jak zwykle musi ją ratować Daemon. I razem muszą uratować świat. Czy im się to uda? Czy znajdą sprzymierzeńców? Przekonajcie się sami;)

To co się dzieje w tej historii jest końcem, zarazem początkiem.
W tej części dzieje się wszystko. Co stronę jestem zaskakiwana nowymi rzeczami, nowymi wątkami.
Książka wciąga od same początku i nie puszcza, aż do końca. Podczas czytania tej książki miałam konflikt wewnętrzny czytać, aby poznać dalsze losy, czy nie czytać, aby szybko tej historii nie skończyć.

Daemon pomimo tego, że jest zakochany nie stracił swojego pazura i poczucia humoru. Katy też nadal ma to coś za co ją polubiłam. Reszta bohaterów świetnie dopełnia tą dwójkę.
Bardzo dobra kontynuacja poprzednich części. Piękne zakończenie całej historii. Na pewno kiedyś wrócę do tej serii, aby ją przeczytać jeszcze raz.  Ta seria zostanie ze mną na bardzo, bardzo długo.

Polecam ją każdemu, bo jest warta przeczytania. Polecam z całego serca;)
„Kocham cię[...]. Jeśli Twoje życie jest w niebezpieczeństwie, to zrobię wszystko, żeby cię od niego uchronić. To się robi dla osób, które się kocha.”
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:Filia
Seria;Lux
 Rok wydania: 2015
Liczba stron: 524
Moja ocena:10/10

Komentarze