[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Opposition” Jennifer L. Armentrout Recenzja #78

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was, z złamanym serce, z ostatnim tomem serii Lux. Ostatni tom przygód Daemona i Katy
.
Jak pamiętacie na koniec poprzedniej części Luksjanie przybyli na Ziemie. Zaczęli „przejmować” ludzkie ciała, zabijając przy tym ludzi. Wbrew swojej woli musieli do nich dołączyć Daemon, Dee i Dawson. Katy jest załamana, chce za wszelka cenę pomóc. Przez co wpada w kłopoty, których jak zwykle musi ją ratować Daemon. I razem muszą uratować świat. Czy im się to uda? Czy znajdą sprzymierzeńców? Przekonajcie się sami;)

To co się dzieje w tej historii jest końcem, zarazem początkiem.
W tej części dzieje się wszystko. Co stronę jestem zaskakiwana nowymi rzeczami, nowymi wątkami.
Książka wciąga od same początku i nie puszcza, aż do końca. Podczas czytania tej książki miałam konflikt wewnętrzny czytać, aby poznać dalsze losy, czy nie czytać, aby szybko tej historii nie skończyć.

Daemon pomimo tego, że jest zakochany nie stracił swojego pazura i poczucia humoru. Katy też nadal ma to coś za co ją polubiłam. Reszta bohaterów świetnie dopełnia tą dwójkę.
Bardzo dobra kontynuacja poprzednich części. Piękne zakończenie całej historii. Na pewno kiedyś wrócę do tej serii, aby ją przeczytać jeszcze raz.  Ta seria zostanie ze mną na bardzo, bardzo długo.

Polecam ją każdemu, bo jest warta przeczytania. Polecam z całego serca;)
„Kocham cię[...]. Jeśli Twoje życie jest w niebezpieczeństwie, to zrobię wszystko, żeby cię od niego uchronić. To się robi dla osób, które się kocha.”
 Trzymajcie się;)
Dane książki: 
Wydawnictwo:Filia
Seria;Lux
 Rok wydania: 2015
Liczba stron: 524
Moja ocena:10/10

Komentarze