„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Dziewięć żyć Chloe King. Upadła” Liz Braswell Recenzja #71

Hej, witajcie

Mój kolejny eksperyment, tym razem odnaleziony przypadkiem podczas buszowania po bibliotece. Zainteresował mnie opis jak i okładka i tak książka znalazła się w moich rękach.
Wiem, że na jej podstawie powstał serial (The NIne Lives of Chloe King). Może kiedyś go zobaczę;)

Książka opowiada historię tytułowej Chloe, która w przeddzień swoich szesnastych urodzin ulega śmiertelnemu wypadkowi, z którego wychodzi bez szwanku (tak, tak nie pomyliłam się). Dlaczego tak się stało dowiadujemy się razem z główną bohaterką, która odkrywam czym jest. Tytuł dużo może nam powiedzieć. Bo Chloe ma powiązania z kotami ;) Co działo się dalej? Dowiedzcie się sami.

Książka rozpoczyna się świetnym, mrocznym prologiem, ale gdy „wchodzimy’ do tej głównej historii zaczyna się równia pochyła. Bardzo przewidywalna opowieść, która ciągle wydawała mi się znajoma.
Kolejnym minusem tej historii jest sama główna bohaterka. Nie znam bardziej egoistycznej i ślepo podążającej w bagno jak Chloe. Nie jest to bohaterka, którą da się polubić, a nawet wręcz przeciwnie bardzo szybko da się ją znienawidzić.
Kolejny minus to postacie poboczne, które są jak duchy. Takie bezpostaciowe, nieokreślone i gdyby ich nie było niewiele by się zmieniło.
Plusem tej książki jest to, że czyta się ją dość szybko (tak jeden, dwa wieczory). Nie trzeba za bardzo skupiać się na fabule (książka na odmóżdżenie).

 Pomysł na historię bardzo dobry, legła w gruzach realizacja. Nie jest to dobra książka, nie porwała mnie. Może jestem na nią za stara. No cóż a na wiele liczyłam.
"Przechylił jej głowę i zamknął jej oczy. Następnie wytarł malutkie srebne ostrze w chusteczkę, przykucnął obok swojej ofiary i czekał. Kiedy się ocknie, zabije ją ponownie."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 286
Moja ocena:1/10

Komentarze

  1. Dobrze, że pojawiają się też takie negatywne recenzje. Wiadomo, jakie książki lepiej odłożyć na później - dużo później :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz