„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Bunt bogini” Josephine Angelini Recenzja #81

Hej, witajcie


Jako ostatnią styczniową recenzję mam dla Was ostatnią część trylogii Spętani przez Bogów”.

Na koniec poprzedniej części Helena, Lucas i Orion zawarli braterstwo krwi, co spowodowało wypuszczenie bogów z Olimpu. Bogowie, którzy zostali uwolnieni, zaczynają siać zniszczenie. Doprowadza to do wojny, która ma być tą wojną kończącą wojnę trojańską. Kto wygra? I owieczne pytanie kim jest Tyran?

Zacznę od Heleny, która najbardziej w tej części mi się podobała. Na jej barkach ciąży istnienie całej planety. Próbuje znaleźć sposób na pokonanie bogów. Pomagają jej w tym Hades i Morfeusz. Oprócz pokonania bogów innym problemem Heleny przed którym staje Helena jest wybór między Lucasem a Orionem. Kogo wybrała? Mnie jej wybór nie zaskoczył, bo od początku się domyślałam kogo wybierze. Bardziej zaskoczył mnie fakt, że i ten drugi znalazł kogoś kto „pokocha go bardziej”.
Reszta bohaterów swoimi charakterami dopełnia całą historię.  Zszokował mnie fakt kto stał się potomkiem Achillesa.

Na łamach tej części dostałam zaskakująca fabułę z wieloma zwrotami akcji. Jest to bardzo dobra kontynuacja tej historii i idealne zakończenie. Widzę tu furtkę powrotu, wiec może kiedyś, kto wie ;))

Polecam przeczytać całą serię, bo jest naprawdę dobra;)
„...wieczność spędzona w jednym miejscu, choćby w raju,po jakimś czasie staje się piekłem.”
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Amber
Seria: Spętani przez Bogów
 Rok wydania:2013
 Liczba stron:333
 Moja ocena:10/10

Komentarze