[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

„Bunt bogini” Josephine Angelini Recenzja #81

Hej, witajcie


Jako ostatnią styczniową recenzję mam dla Was ostatnią część trylogii Spętani przez Bogów”.

Na koniec poprzedniej części Helena, Lucas i Orion zawarli braterstwo krwi, co spowodowało wypuszczenie bogów z Olimpu. Bogowie, którzy zostali uwolnieni, zaczynają siać zniszczenie. Doprowadza to do wojny, która ma być tą wojną kończącą wojnę trojańską. Kto wygra? I owieczne pytanie kim jest Tyran?

Zacznę od Heleny, która najbardziej w tej części mi się podobała. Na jej barkach ciąży istnienie całej planety. Próbuje znaleźć sposób na pokonanie bogów. Pomagają jej w tym Hades i Morfeusz. Oprócz pokonania bogów innym problemem Heleny przed którym staje Helena jest wybór między Lucasem a Orionem. Kogo wybrała? Mnie jej wybór nie zaskoczył, bo od początku się domyślałam kogo wybierze. Bardziej zaskoczył mnie fakt, że i ten drugi znalazł kogoś kto „pokocha go bardziej”.
Reszta bohaterów swoimi charakterami dopełnia całą historię.  Zszokował mnie fakt kto stał się potomkiem Achillesa.

Na łamach tej części dostałam zaskakująca fabułę z wieloma zwrotami akcji. Jest to bardzo dobra kontynuacja tej historii i idealne zakończenie. Widzę tu furtkę powrotu, wiec może kiedyś, kto wie ;))

Polecam przeczytać całą serię, bo jest naprawdę dobra;)
„...wieczność spędzona w jednym miejscu, choćby w raju,po jakimś czasie staje się piekłem.”
 Trzymajcie się;)
 Dane książki:
 Wydawnictwo: Amber
Seria: Spętani przez Bogów
 Rok wydania:2013
 Liczba stron:333
 Moja ocena:10/10

Komentarze