„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

„Kredziarz” C.J. Tudor Recenzja #74

Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z przedpremierową recenzją debiutu literackiego C.J.Tudor.  Książka zainteresowała mnie swoim opisem. Przez niego musiałam tą książkę przeczytać i nie żałuje ;))

Głównym bohaterem tej historii jest Eddie, który opowiada nam wydarzenia obecne i przeszłe. Dzięki niemu poznajemy jak przebiegały wydarzenia. Co się wtedy dokładnie działo, a wszystko spowodowane tajemniczym listem z kredowymi rysunkami. Sprawa sprzed 30 lat powraca, powracają też pytania czy na pewno skazano odpowiednią osobę? Czy zagadka wreszcie zostanie odkryta? Przekonajcie się sami, czytając ta książkę. 

Książka wciągnęła mnie od początku i nie puściła aż do końca. Czyta się ją bardzo szybko, bo nie można się od niej oderwać. Bohaterowie świetnie napisani, wiadomo kto z czym się zmaga.  Moją uwagę skupiał Eddie, lecz reszta pięknie dopełniała całą historię.
Zakończenie wprawiło mnie w osłupienie. Ani przez sekundę nie przyszło mi na myśl, że ten człowiek ma coś wspólnego z wydarzeniami. Jestem tą książką  oczarowana.
W 100% zgadzam się z zagranicznymi opiniami, że jest to hipnotyzująca, tajemnicza opowieść.
Chce więcej takich debiutów. Jeśli ja zakochana w istotach nadprzyrodzonych, pokochałam tą historię, żyłam tą historią i nadal w mojej głowie ona „siedzi”.
Polecam ją z całego serca. Przekonajcie się sami ;))


PREMIERA 28 luty 2018 roku ;)))
"Ludzie zawsze będą oszukiwać i kłamać. Właśnie dlatego ważne jest, żeby wszystko poddawać w wątpliwość."
 Trzymajcie się;)
 Dane książki: 
Wydawnictwo:Czarna Owca
 Rok wydania: 2018
 Liczba stron:384
 Moja ocena: 10/10

Komentarze