[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Śmiercionośne fale" Carrie Ryan #20

Hej, witajcie


Dziś przychodzę do Was z książką, która jest drugą częścią cyklu Las zębów i rąk.
Główną bohaterką jest Gabriel, córka poprzedniej bohaterki, Mary.
Obie mieszkają w latarni w miasteczku otoczonym barierą. Bariera chroni mieszkańców przed mudo, czyli nieuświęconymi.
Gabriela prowadzi spokojnie życie do czasu, gdy zgadza się iść z przyjaciółmi do opuszczonego wesołego miasteczka mieszczącego się za barierą. Gdzie zostają zaatakowani i tylko Gabrieli udaje się uciec i nie zostaje ukarana za wybryk jak Ci, którym udało się również uratować.
Jednak świadomość, że pozostawiła tam ukochanego, który został ugryziony. Popycha ją do powrotu na drugą stronę bariery.
Co tam odkryje? Czy wróci do miasteczka?
Przekonajcie się sami;)

Według mnie ta książka, pomimo tego że jest drugą częścią cyklu, może spokojnie być traktowana jak coś osobnego. Czytelnik nie musi znać przygód z poprzedniej części, bo nie są one tu za bardzo potrzebne, a to co jest ważne zostaje przypomniane.
Znalazłam pewną wadę, która jednak nie zaważyła na mojej ocenie, ale trochę mnie zszokowała. O co chodzi mówię w recenzji na youtube:
Link do kanału

Polecam ją pomimo tego jednego rozczarowania. Akcja trzyma w napięciu, fabuła wciąga. Pojawiają się również nowe, nieznane z pierwszej części fakty, które wydarzyły się pomiędzy pierwszą a drugą częścią.
"... życie jest pełne ryzyka. Trzeba znać swoją przeszłość, ale zawsze patrzeć w przyszłość. Brać pod uwagę to, że możemy popełniać błędy, ale ciągle musimy wierzyć, że zasługujemy na przebaczenie."
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
Wydawnictwo:Papierowy Księżyc
Rok wydania:2012
Liczba stron:450
Moja ocena:10/10

Komentarze