„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Śmiercionośne fale" Carrie Ryan #20

Hej, witajcie


Dziś przychodzę do Was z książką, która jest drugą częścią cyklu Las zębów i rąk.
Główną bohaterką jest Gabriel, córka poprzedniej bohaterki, Mary.
Obie mieszkają w latarni w miasteczku otoczonym barierą. Bariera chroni mieszkańców przed mudo, czyli nieuświęconymi.
Gabriela prowadzi spokojnie życie do czasu, gdy zgadza się iść z przyjaciółmi do opuszczonego wesołego miasteczka mieszczącego się za barierą. Gdzie zostają zaatakowani i tylko Gabrieli udaje się uciec i nie zostaje ukarana za wybryk jak Ci, którym udało się również uratować.
Jednak świadomość, że pozostawiła tam ukochanego, który został ugryziony. Popycha ją do powrotu na drugą stronę bariery.
Co tam odkryje? Czy wróci do miasteczka?
Przekonajcie się sami;)

Według mnie ta książka, pomimo tego że jest drugą częścią cyklu, może spokojnie być traktowana jak coś osobnego. Czytelnik nie musi znać przygód z poprzedniej części, bo nie są one tu za bardzo potrzebne, a to co jest ważne zostaje przypomniane.
Znalazłam pewną wadę, która jednak nie zaważyła na mojej ocenie, ale trochę mnie zszokowała. O co chodzi mówię w recenzji na youtube:
Link do kanału

Polecam ją pomimo tego jednego rozczarowania. Akcja trzyma w napięciu, fabuła wciąga. Pojawiają się również nowe, nieznane z pierwszej części fakty, które wydarzyły się pomiędzy pierwszą a drugą częścią.
"... życie jest pełne ryzyka. Trzeba znać swoją przeszłość, ale zawsze patrzeć w przyszłość. Brać pod uwagę to, że możemy popełniać błędy, ale ciągle musimy wierzyć, że zasługujemy na przebaczenie."
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
Wydawnictwo:Papierowy Księżyc
Rok wydania:2012
Liczba stron:450
Moja ocena:10/10

Komentarze