„Filary świata” Anne Bishop Recenzja #114

Obraz
Hej, witajcie

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która urzekła mnie swoją okładką. A po jej przeczytaniu przepadłam całkowicie. Ale od początku. Jak dla mnie historię tę można podzielić na dwie części: świat ludzi oraz świat Fae.  W świecie ludzi główną postacią jest młoda czarownica Ari, która została sama na świecie. Więc musi ze wszystkim sobie poradzić sama. Nie ma lekko, ponieważ ludzie w wiosce nie uważają jej za kogoś równego im. Przez pewną dziewczynę z wioski zostaje wplątana w obchody Letniego Księżyca. Podczas tej nocy musi wręczyć pierwszemu spotkanemu mężczyźnie pewien specyfik, a ten gdy go przyjmie, zostaje jej kochankiem przez pewien okres czasu. Ari nie chce brać w tym udziału, lecz nie ma sposobu żeby z tego się wyplątała. Więc wpada na inny pomysł, co w tą noc musi zrobić.  Gdzie się udaje i czy uda się jej uniknąć udziału w tych obchodach? Zapraszam do lektury ;) Drugą częścią jest świat Fae, który zaczyna znikać i nikt nie wie dlaczego. Fae podejrzewają, …

"Perswazje" Jane Austen #21

Hej, witajcie
Poszukując na miejsce skończonych serii eksperymentuje z autorami, gatunkami. I tak trafiłam na tą powieść. Powieść z historią w tle.
Główną bohaterką tej książki jest 27-letnia Anna, która pochodzi z arystokratycznej,niezbyt majętnej rodziny. Pomimo brak wystarczającej ilości pieniędzy jej ojciec żyje ponad stan. Co doprowadza do tego, że jej rodzina musi przenieść się ze swej rodzinnej posiadłości do miasteczka. Jednak Anna na prośbę siostry pozostaje w rodzinnych stronach. Podczas pobytu w majątku jej siostry spotyka dawną, odrzuconą miłość.
Czy uczucia, które na nowo budzą się będą silniejsze niż upokorzenie z dawnych lat?
Przeczytajcie sami;)
Niestety książka nie od razu zainteresowała mnie tak jak by tego oczekiwała. Dopiero w połowie zaciekawiła mnie na tyle, abym ją skończyła.
Miała być odskocznią, ale nie do końca dała radę. Jednak coś mnie w niej pociągnęło, że ją skończyłam. Przeczytajcie na własną odpowiedzialność.
Więcej na:
Link do kanału
"(...) my kochamy dłużej, kochamy, gdy przedmiot naszej miłość już nie żyje lub nadzieja umarła"
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 Rok wydania:2008
 Liczba stron:200
 Moja ocena:5/10

Komentarze