[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Perswazje" Jane Austen #21

Hej, witajcie
Poszukując na miejsce skończonych serii eksperymentuje z autorami, gatunkami. I tak trafiłam na tą powieść. Powieść z historią w tle.
Główną bohaterką tej książki jest 27-letnia Anna, która pochodzi z arystokratycznej,niezbyt majętnej rodziny. Pomimo brak wystarczającej ilości pieniędzy jej ojciec żyje ponad stan. Co doprowadza do tego, że jej rodzina musi przenieść się ze swej rodzinnej posiadłości do miasteczka. Jednak Anna na prośbę siostry pozostaje w rodzinnych stronach. Podczas pobytu w majątku jej siostry spotyka dawną, odrzuconą miłość.
Czy uczucia, które na nowo budzą się będą silniejsze niż upokorzenie z dawnych lat?
Przeczytajcie sami;)
Niestety książka nie od razu zainteresowała mnie tak jak by tego oczekiwała. Dopiero w połowie zaciekawiła mnie na tyle, abym ją skończyła.
Miała być odskocznią, ale nie do końca dała radę. Jednak coś mnie w niej pociągnęło, że ją skończyłam. Przeczytajcie na własną odpowiedzialność.
Więcej na:
Link do kanału
"(...) my kochamy dłużej, kochamy, gdy przedmiot naszej miłość już nie żyje lub nadzieja umarła"
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 Rok wydania:2008
 Liczba stron:200
 Moja ocena:5/10

Komentarze