[PRZEDPREMIEROWO] „Morderstwo ma motyw” Francis Duncan Recenzja #129

Obraz
Hej, witajcie
Dziś przychodzę do Was z książką, która jest w stylu klasycznego brytyjskiego kryminału.
Mamy tu starszego pana, który lubi rozwiązywać zagadki Mordecai Tremaine. Przyjeżdża on do Dalmering, lecz jego przyjazd zbiega się z morderstwem kobiety. Mordecai zostaje poproszony, aby przyjrzał się tej zbrodni, ponieważ jest on pasjonatem zagadek. Zauważa on pewne podobieństwo związane z aktualnymi wydarzeniami w tej miejscowości. Kto zabił? czy zostanie odkryty? Przeczytajcie sami ;)
Główny bohater bardzo lubi obserwować ludzi i bardzo dobrze ich analizuje. Ma bardzo przenikliwy umysł, a także lubi zagadki kryminalne.
Oprócz zagadki, którą główny bohater stara się rozwiązać, mamy tu też piękny obraz Wielkiej Brytanii. Szczęśliwi i sympatyczni mieszkańcy, lecz niektórzy mają swoje tajemnice. Nutka romantyzmu też znalazła tu soje miejsce.
Nie skupiamy się tu na makabrach zbrodni, ale na psychologicznym podejściu do tej sprawy. Co do morderstwa . Miałam swoje typy, lecz żaden z nic…

"Papierowa dziewczyna" Guillaume Musso Recenzja #27

Hej, witajcie


Dziś książka jednego z moich ulubionych autorów, który ( o dziwo) napisała książkę z nutką fantastyki;)
"Papierowa dziewczyna" opowiada historię młodego, utalentowanego pisarza Toma, który z powodów sercowych popada w niebyt twórczy. Pewnej nocy, w swoim domu, spotyka tajemniczą kobietę, która twierdzi,że jest jedną z bohaterek jego powieści. Swoje pojawienie tłumaczy tym, że osunęła się z wadliwie wydanej książki. W jej wyjaśnienia nie do końca wierzy Tom, no bo jak ktoś może wypaść z książki? Postanawia zadać jej kilka pytań  dotyczących życia bohaterki, za którą się ta kobieta podaje. Okazuje się, że bardzo dobrze odpowiada na jego pytania, co trochę przekonuje Toma, że i może ona jest tą Billie. Razem zawierają umowę: ona pomoże mu odzyskać kobietę, a on napisze trzecią część powieści. I tak wyruszają w podróż pełną przygód. Jakich? Przeczytajcie sami;)
Akcja tej książki idzie do przodu, nie pozwalając na chwile oddechu. Jak zwykle u Musso zakończenie wbija w fotel, ani przez chwilę w trakcie czytania tej powieści nie pomyślałam, że tak to się może wszystko skończyć. Główny bohater tej książki wywołuje tak skrajne emocję, że nawet sama się dziwie  jak można tak szybko przejść od nienawiści do współczucia i na odwrót. Jak z każdej książki Musso tak i z tej płynie dla czytelnika nauka. Mnie ta książka uczy, że gdy przyjaźń jest szczera i prawdziwa zdolna jest do ogromnych poświęceń.
Warto poznać tą historię i zapamiętać jej naukę.
Więcej na: Link do recenzji na kanale
"Samotność to ostatni etap doli człowieczej. Człowiek jest jedyną istotą, która ją odczuwa boleśnie i która szuka towarzystwa drugiej istoty."
 Trzymajcie się;)
Dane książki:
 Wydawnictwo:Albatros
 Rok wydania:2011
 Liczba stron:416
 Moja ocena:10/10

Komentarze